Trzy centra logistyczne Amazon.com zostaną otwarte w Polsce do 2015 roku

0
1682

Amazon.com – zdecydowany lider na arenie sprzedaży internetowej, w oficjalnej informacji poinformował, że już niedługo na terenie Polski otworzy swoje trzy centra logistyczne. Dwa z nich mają powstać do sierpnia 2014 roku, z kolei otwarcie trzeciego nastąpi do połowy 2015 roku. Nie jest tu mowa o polskim sklepie – na ten niestety trzeba jeszcze poczekać. Nie ujawniono, ile dokładnie.

Otwarcie nowych centrów logistycznych ma na celu zwiększenie szybkości i sprawności dostaw realizowanych na terenie Europy. Wraz z przeniesieniem się giganta do naszego kraju pojawią się nowe miejsca pracy. Jak obiecuje firma, ma ona dać pracę nawet 2000 osób (3000, jeżeli doliczyć pracowników tymczasowych, zatrudnionych jedynie w okresie przedświątecznym).

Na początku nowe centra logistyczne będą obsługiwać klientów sklepu Amazon.de, aczkolwiek później ich zadania rozszerzą się na całą Europę. Ich powstanie ma być reakcją na rosnącą popularność sklepu i chęć utrzymania szybkiej realizacji usług dla rosnącej liczby klientów.

Właściciele Amazona swoje przeniesienie na rynek Polski tłumaczą lokalizacją tego kraju, który jest położony w samym centrum Europy, leżąc nieopodal kluczowych rynków europejskich. Dodatkowo Polska oferuje znakomitą bazę zatrudnienia.

Każde z centrów logistycznych ma zajmować około 95 000 m2. Pierwsze ma powstać w Bielanach Wrocławskich, w gminie Kobierzyce niedaleko Wrocławia. Drugie znajdować się będzie w Sadach nieopodal Poznania (gmina Tarnowo Podgórne). To, które ma powstać na końcu, w 2015 roku, również będzie osadzone nieopodal Wrocławia, niedaleko tego pierwszego.

No votes yet.
Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here