Skąd brać towar do sklepu internetowego?

0
2669
skąd brać towar do sklepu internetowego

W Internecie możesz handlować dosłownie wszystkim – od rzeczy niezbędnych w życiu codziennym, przez zabawne gadżety i przedmioty dla hobbystów, aż po publikacje edukacyjne w formatach cyfrowych.

Skąd brać towar do sklepu internetowego? Oto rozwiązania, które możesz rozważyć podczas poszukiwania asortymentu do sprzedaży online.

Spis treści artykułu:

  1. Produkcja własna
  2. Towar do sklepu internetowego prosto od lokalnego producenta
  3. Zapatrzenie sklepu internetowego w hurtownie online
  4. Private label
  5. Skąd brać towar do sklepu internetowego?

Produkcja własna


Zanim poznasz odpowiedź na pytanie skąd brać towar do sklepu internetowego, zastanów się, czy nie mógłbyś postawić na handel własnym asortymentem. Jakim? W sprzedaży online powinny sprawdzić się świetnie: 

 • rękodzieło i produkty handmade (np. obrazy, dekoracje, ubrania);
 • własne wyroby spożywcze (np. przetwory, wypieki, mięsa);
 • autorskie materiały cyfrowe (np. e-booki, słuchowiska, kursy).

Dzięki takim towarom, oferta Twojego sklepu będzie unikalna i bezkonkurencyjna zarazem. Nie będziesz musiał walczyć o klientów z innymi sprzedawcami i sam ustalisz ceny swoich produktów. 


Tak naprawdę wystarczy, że odpowiednio wypromujesz produkty – w taki sposób, by spodobały się Twoim odbiorcom. Możesz to zrobić np. w social media czy też przy pomocy różnych reklam Google Ads. 

Handel własnymi produktami to idealne rozwiązanie zarówno na start, jak i rozwój w e-commerce. Rozszerzenie dotychczasowej oferty sklepu np. o gadżety tematyczne z logo marki, może okazać się dobrym posunięciem. 

Towar do sklepu internetowego prosto od lokalnego producenta


Produktów do sprzedaży w sklepie internetowym możesz także szukać lokalnie. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że w Twojej najbliższej okolicy kryją się firmy i osoby, które zajmują się wytwarzaniem ciekawych wyrobów.

Mogą to być na przykład:

 • rodzinne stolarnie, które produkują drewniane meble do domu i ogrodu; 
 • tradycyjne gospodarstwa, w których uprawiane są ekologiczne warzywa i owoce;
 • małe firmy produkcyjne, w których powstają ciekawe i unikalne przedmioty.

Dobrze by było, gdybyś trafił na osoby i firmy, które dotychczas nie oferowały produktów dystrybutorom sprzedającym online. Handel asortymentem, który jest dostępny jedynie stacjonarnie, ma podobne zalety, co sprzedaż własnych produktów.

Współpraca z firmą lub wytwórcą z najbliższej okolicy może też zaowocować np. możliwością korzystania z magazynu producenta (oraz brakiem przymusu organizacji i ponoszenia kosztów własnego) czy też otrzymaniem tytułu oficjalnego dystrybutora.

Zapatrzenie sklepu internetowego w hurtownie online


Skąd brać produkty do sklepu internetowego, jeśli nie posiada się własnych, a okolicy nie można znaleźć firm czy osób, które je wytwarzają? Towar do sklepu internetowego znajdziesz w takim przypadku w e-hurtowniach współpracujących ze sprzedawcami online. 

Zatowarowanie Twojego sklepu internetowego zajmie Ci dosłownie kilka minut – wszystkie produkty wraz z parametrami i materiałami promocyjnymi pobierzesz bowiem do systemu sklepu przy pomocy kilku kliknięć w ramach modułu integracji z hurtowniami.

Oprogramowanie e-commerce Sky-Shop posiada gotowe integracje z producentami, importerami i hurtowniami działającymi w 24 branżach. W bazie kontrahentów zintegrowanych z platformą znajdziesz ponad 400 firm, od których możesz brać towar do sklepu internetowego.

Hurtownie, importerzy i producenci otwarci na rynek sprzedaży online, proponują zarówno współpracę w tradycyjnym modelu, jak i w oparciu o dropshipping, który nie wymaga inwestycji w towar i magazyn oraz przejmowania się wysyłkami produktów do klientów.

👉 Dowiedz się więcej na temat dropshippingu. 

Firmy wyszczególnione we wspomnianej bazie współpracują przede wszystkim z innymi firmami (w trybie B2B), jednak znajdziesz wśród nich również takie, które podpisują umowy z osobami fizycznymi, które sprzedają online w ramach działalności nierejestrowanej.

👉 Dostawców znajdziesz także w facebookowej grupie HURTOWNIE oferuję/szukam + DROPSHIPPING.

Private label 


Ciekawym pomysłem jest również współpraca z producentem lub hurtownią na zasadzie private label. Rozwiązanie polega na tym, że gotowe produkty przygotowywane są do sprzedaży w taki sposób, w którym pomija się opatrywanie ich marką wytwórcy. 

Wyroby pakowane są w pudełka, kartony czy folie dystrybutora. Produkty private label sprzedają np. sieci supermarketów – Lidl, Carrefour czy Biedronka oferują pod własnymi markami wyroby pochodzące od doświadczonych producentów.

Private label (oraz white label – produkty bez logotypów) to świetna alternatywa dla sprzedaży autorskich produktów. Rozwiązanie pozwala na posiadanie własnej marki produktów bez znajomości produkcyjnego know-how, zaplecza i doświadczenia. 

W ramach współpracy na zasadzie private label otrzymasz absolutnie unikalny towar do sklepu internetowego, który będzie sprawiał wrażenie wytworzonego przez Twoją markę. Handlując nim, możesz ustalić dowolne ceny i skoncentrować się na budowie marki. 

Private label można polecić przede wszystkim doświadczonym sprzedawcom. W tego typu współpracę oraz kreację marki należy bowiem nieco zainwestować, na co mogą sobie pozwolić głównie osoby i firmy z ustabilizowaną pozycją rynkową. 

Skąd brać towar do sklepu internetowego? 


Zatem skąd brać towar do sklepu internetowego? Niezależnie od tego, czy dopiero zamierzasz go założyć, czy też prowadzisz go od lat: 

 • Najlepiej, jeśli nie musisz szukać towarów i posiadasz bezkonkurencyjne wyroby własne – taki asortyment wystarczy jedynie właściwie wypromować w odpowiedniej grupie docelowej. 
 • Towarów do sklepu online możesz szukać także na rynku lokalnym – szczególnie wśród osób i firm, które wytwarzają własne produkty, ale dotychczas nie oferowały ich w Internecie. 
 • Produkty do sklepu internetowego znajdziesz też w ofertach e-hurtowni, importerów i producentów otwartych na współpracę ze sprzedawcami online – również bez firmy i w dropshippingu.
 • Po jakimś czasie możesz też pomyśleć o stworzeniu własnej marki private label – to świetny towar do sklepu internetowego, którego Twoi klienci nie znajdą u żadnej konkurencji. 

Sprawdź wszystkie z sugerowanych rozwiązań i znajdź produkty do Twojego sklepu internetowego już dziś! Pamiętaj jednak, że dobry asortyment do sprzedaży to nie wszystko – liczy się także to, komu i jak będziesz oferował wybrane przez Ciebie produkty. 

Wygodny handel we własnym sklepie internetowym, na Allegro i w innych kanałach, zapewni Ci oprogramowanie Sky-Shop. Nowoczesna platforma e-commerce posiada gotowe integracje z ponad 400 producentami, importerami i hurtowniami oferującymi różnego typu towary, które możesz sprawdzić w trakcie 14 dni darmowego okresu testowego.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here