Raport: najpopularniejsze platformy sklepowe w lutym 2013 roku

0
3541

Zaprezentowano wyniki raportu mającego na celu określenie, które z platform używanych do tworzenia sklepów internetowych były najbardziej popularne wśród biznesmenów. Wyniki badania zostały oparte na 34,864 sklepów online, które zostały znalezione w milionie najlepszych stron wyszukiwarki Alexa.

Wszystko wskazuje na to, iż największą część rynku w lutym posiadał Magneto – spośród wszystkich wspomnianych sklepów aż 26% było oparte właśnie na tej platformie. Największe straty zanotował Zen Cart, który porzuciło aż 2,000 sklepów internetowych, umieszczając ten system dopiero na czwartym miejscu.

Druga pozycja należała do mało popularnego w Polsce VirtueMart, pomimo tego, iż w porównaniu do raportu z października zeszłego roku stracił przeszło 300 użytkowników, stale jest bardzo popularny. Trzecie miejsce zajął system osCommerce, który jednak stale traci zwolenników, teraz posiadając jedynie 7% udziałów.

Ogromny wzrost zainteresowania spotkał skrypty PrestaShop (+14%) oraz Open Cart (+39%). Czy przyszłość e-handlu będzie należeć do nich? Przekonamy się w przyszłości.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.