Allegro na sprzedaż! Giganci zaczęli licytować polski portal

0
3620

Koncern z RPA, Naspers, może sprzedać Allegro jeszcze w tym roku. Zainteresowani kupnem portalu aukcyjnego są Alibaba, eBay i CVC Capital Partners – donosi Reuters. Transakcja może być warta nawet 3 mld dolarów.

Jak podaje Reuters, rozpoczęły się rozmowy na temat kupna Allegro. Licytować mają wielcy światowi gracze – Alibaba z Chin, amerykański eBay i CVC Capital Partners z Luksemburga.

Nieoficjalne źródła donoszą, że polskie koncerny, Grupa Onet.pl i Grupa Wp.pl, również są zainteresowane przejęciem tego portalu aukcyjnego.

Inwestorzy przewidują, że wartość transakcji może wynosić od 2 do 3 mld dolarów. Prawdopodobnie sprzedaż ma odbyć się do końca tego roku.

 Kupno Allegro umożliwia wejście na rynek nie tylko polski, ale i regionalny. Pozostałym oferentom trudno będzie wyprzedzić Alibabę i eBay – uważa ekspert cytowany przez agencję Reuters.

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, Naspers myślał o sprzedaży Allegro już od jakieś czasu. Powodem miał być fakt, że portal rozwija się wolniej niż spodziewali się inwestorzy.

Allegro powstało w 1999 r. i po 9 latach zostało kupione przez Naspers. Obecnie serwis cieszy się około 14 mln Klientów i jest największym portalem aukcyjnym w Polsce.

Wymieniane powyżej koncerny nie komentują doniesień agencji Reuters.

No votes yet.
Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here