Ekspansja i rozwój, czyli co planuje Amazon

0
1578

W czasie odbywającego się co roku walnego zgromadzenia akcjonariuszy twórca popularnego serwisu sprzedaży internetowej Amazon, Jeff Bezos, zdradził, co planuje spółka na najbliższy czas. Okazuje się, że jest tego sporo – przeniesienie usług do Indii, automatyzacja procesów logistycznych. Ogólnie można powiedzieć, że firma planuje swój bardzo dynamiczny rozwój.

Mówiąc o procesach automatyzacji centrów logistyycznych mowa oczywiście o „zatrudnianiu” robotów do pracy w halach. Podczas gdy obecnie około tysiąc tego typu maszyn dba o gromadzenie zleceń klientów, jeszcze pod koniec tego roku liczba ta ma wzrosnąć aż do dziesięciu tysięcy. Każdy z robotów pochodzić będzie z firmy Kiva Systems, którą sam Amazon zresztą przejął (za 775 milionów dolarów).

Naturalnie rzecz biorąc ekspansja automatyki nie będzie jedynym punktem, na którym zamierza skupić się firma – ta wypatrzyła sobie Indie jako miejsce, w którym mogłaby zarobić. To właśnie one, według niezliczonej liczby analityków, mają się stać jednym z liderów gospodarczych świata – nie budzi zatem wątpliwości, że również rynek e-commerce powinien się nimi zainteresować. Zwłaszcza, że sprzedaż internetowa w Indiach rośnie z dia na dzień.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.