„E-marketing. Współczesne trendy. Pakiet startowy.” – recenzja książki

0
2797

Do tej pory w księgarniach w naszym kraju ciężko było się spotkać z porządną książką dotyczącą marketingu w sieci ? wszystkie dostępne albo prezentowały stosunkowo niską jakość albo też było tak przestarzałe, że treści w nich przedstawione miały niewiele wspólnego z współczesną sytuacją rynku e-marketingu. Z pomocą przyszli profesjonaliści, między innymi J. Królewski, P. Sala oraz D. Kaznowski, którzy wydali nową publikację, ?E-Marketing. Współczesne trendy. Pakiet startowy.?. Czy książka ta da osobom prowadzącym biznes wgląd na to, w jaki sposób powinny one promować go w sieci? Mieliśmy okazję ją przeczytać, a naszymi wrażeniami zamierzamy się podzielić właśnie w tej recenzji.

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że książka nie jest droga ? patrząc na jej obszerność oraz tematy, jakie opisuje jej cena wydaje się być bardzo rozsądna, zwłaszcza, że dochód z książki został przekazany na cele charytatywne. Jeżeli natomiast chodzi o samą treść to ta została podzielona na bardzo czytelne i umiejętnie rozplanowane rozdziały, krok po kroku wyjaśniające podstawowe pojęcia związane z marketingiem internetowym. Autorzy porównują między innymi światowy rynek internetowy z polskim, a wszystkie poruszane kwestie omawiają w oparciu o badania, co dowodzi wiarygodności tej książki.

Nie brakuje tutaj nowoczesności, gdyż autorzy dużą część swego dzieła poświęcili specyfice mediów społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter, opisując to, czym tak naprawdę one są, jak liczą się w marketingu internetowym oraz dokąd zmierzają.

Autorzy dużo napisali także o przewadze treści nad wszelkiego rodzaju zabiegami pozycjonerskimi ? i trudno się z nimi nie zgodzić, co niejednokrotnie na łamach tego bloga robiliśmy. Sporą część książki poświęcono opisowi fenomenu Big Data i przedstawieniu strony prawnej (formalnej), idącej w parze z marketingiem internetowym.

Co cieszy, książka w znakomity sposób przedstawia sprawdzone sposoby na przeprowadzenie kampanii e-mail oraz tej skierowanej do właścicieli telefonów komórkowych. Ponadto zmusza do refleksji  na temat tego, w jaki sposób, za pomocą nowoczesnych technologii, zbudować sobie przewagę względem konkurencji. Ogólnie rzecz biorąc nie ma tutaj większego lania wody (choć czasem i ono daje się we znaki ? ale to nieczęsto), a niemal wszystko jest opisane w sposób bardzo przejrzysty, inteligentny i dający do myślenia.

Podsumowując, książka ?E-marketing? to obecnie jedna z najlepszych dostępnych na rynku propozycji dla osób zajmujących się biznesem i pragnących odpowiednio go wypromować w sieci, ale także dla tych, którzy dopiero planują rozpoczęcie czegoś własnego. Książka opisuje wszystko w sposób przejrzysty, a dzięki potocznemu językowi powinna zostać zrozumiana nawet przez laików. Zachętą do kupna powinna być również chęć pomocy potrzebującym ? wiemy bowiem, że jest ona wliczona w cenę książki.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.