Chcesz zostać miliarderem? Ucz się od najlepszych!

1
5958

Jeff Bezos został trzecim najbogatszym człowiekiem świata – jego majątek wynosi 65 mld dolarów. W rankingu miliarderów agencji Bloomberga, wyprzedził Warrena Buffeta. Poznaj założyciela Amazona!

Złote podium

Pierwsze miejsce na liście najbogatszych świata zajmuje Bill Gates. Właściciel Microsoftu posiada majątek warty 89 mld dolarów.

Na drugim stopniu plasuje się Amancio Ortega, właściciel firmy odzieżowej, Inditex SA, której czołową marką jest Zara. Fortuna Hiszpana to 73 mld dolarów.

Trzecim najbogatszym człowiekiem jest Jeff Bezos, który tylko w tym roku zarobił 5,4 mld dolarów.

Warto jest tutaj wspomnieć także o miejscu za podium. Zaszczytne czwarte miejsce zajmuje, wspomniany wcześniej, Warren Buffett. Bogactwo 85- letniego Buffeta topnieje, ponieważ sporą część funduszy przeznacza na filantropię.

Król handlu elektronicznego

Jeff Bezos ma obecnie 52 lata i już jest trzecim najbogatszym człowiekiem na Ziemi. Jaka była jego droga na szczyt?

Urodził się w Albuquerque, Stany Zjednoczone. Już jako mały chłopiec interesował się nowymi technologiami. Studiował na Uniwersytecie w Princeton inżynierię elektroniczną i informatykę.

Po licencjacie zaczął pracować jako informatyk na Wall Street. Niedługo później zrezygnował z tego stanowiska i robił karierę w innych koncernach. Jednak, pracując w D.E. Shaw & Co, tworzył zaawansowane rozwiązania technologiczne dla giełdy. Nowatorskie metody Jeffa zostały docenione i awansował na stanowisko wiceprezesa.

Gdy w latach 90 nowe medium, Internet, zaczęło się prężnie rozwijać, założył własne przedsiębiorstwo – Amazon.com.

Jego projekt powstawał w małym, wynajętym mieszkaniu w Seatle. Znacie to, prawda?

Bezos początkowo zajmował się sprzedażą książek w sieci, a z czasem poszerzył swój asortyment. W 2011 roku przedstawił swoje nowe osiągnięcie – pierwszy tablet Amazonu, Kindle Fire.

Jednak nie osiadł na laurach i dalej realizował swoje nowatorskie pomysły. W tym roku Amazon odnotował największe zyski od początku swojej działalności oraz wzrost sprzedaży – aż o 28 %. Zasługę tę przypisuje się między innymi aktywności w tzw. informatycznej chmurze.

Bezos jest także właścicielem firmy Blue Origin , która działa w przemyśle astronautycznym. Natomiast w 2013 r. miliarder kupił prestiżową gazetę The Washington Post.

Cechy miliardera

Jeff Bezos osiągnął sukces, ponieważ nieustannie się rozwijał i realizował swoje cele.

Dzięki swojej przedsiębiorczości i kreatywności zauważył potencjał w handlu internetowym i założył Amazon.com.

Nie bał się podejmować trudnych decyzji i ryzykować, chociażby kiedy porzucił posadę wiceprezesa dla niepewnej działalności w sieci.

Bezos nigdy nie osiada na laurach, tylko cały czas idzie do przodu. Dlatego został trzecim najbogatszym człowiekiem świata. Chcesz być taki jak on? Obudź w sobie potencjał!

 

Źródło ilustracji: http://www.marysplaceseattle.org/blog/marys-place-could-raise-2mm-on-tuesday/
No votes yet.
Please wait...

1 KOMENTARZ

  1. Myślę, że potrzebny jest nie tylko potencjał, ale też odpowiednie narzędzia. Oprogramowanie do zarządzania firmą to na początek krok w dobrym kierunku.

    No votes yet.
    Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here