Dropshipping na Allegro – najważniejsze informacje

0
2338
dropshipping na allegro

Dropshipping to jedno z nowoczesnych rozwiązań, które do swojej dyspozycji mają początkujący sprzedawcy internetowi. Co więcej, często decydują się oni na prowadzenie swoich działań w Allegro, które stanowi największą polską platformę zakupową.

Łączenie zalet obu tych metod pomaga w szybszym wejściu na rynek i zwiększaniu zysków ze sprzedaży. Co trzeba wiedzieć o dropshippingu na Allegro?

Spis treści:

Na czym polega dropshipping na Allegro?
Zalety dropshippingu na Allegro
Dropshipping na Allegro a kasa fiskalna
Dropshipping na Allegro a rejestracja firmy
Czy dropshipping na Allegro jest legalny?
Dropshipping na Allegro – ile można zarobić?
Dropshipping na Allegro – jak obsługiwać zamówienia?
Jak zacząć sprzedaż w dropshippingu na Allegro?

Na czym polega dropshipping na Allegro?


Dropshipping to model logistyczny przenoszący odpowiedzialność za magazynowanie i wysyłkę towaru z właściciela sklep internetowego na hurtownię.

Dzięki temu sprzedawca oszczędza czas i środki finansowe, które może przeznaczyć na rozwój swojej działalności: marketing, pozyskiwanie nowych klientów i budowanie z nimi relacji. Dropshipping wyróżnia się również tym, że przedsiębiorca nie musi inwestować w asortyment z góry. Płaci za towar dopiero w chwili, gdy sam ma już na niego kupca. Pozwala mu to wyeliminować ryzyko ewentualnych strat finansowych.

Sprzedaż w dropshippingu można prowadzić zarówno za pośrednictwem własnego sklepu internetowego, jak i konta na Allegro. Konieczna jest tylko integracja z wybranymi hurtowniami. Dzięki temu Twoi klienci będą mogli zapoznać się z ofertą produktów, które wciąż znajdują się w magazynach dostawcy.

Gdy zdecydują się na zakup, zamówienie trzeba będzie przekazać do właściwej hurtowni. Ta zajmie się spakowaniem i wysyłką towaru w Twoim imieniu. Ty musisz go jedynie opłacić, a także dostarczyć dowód zakupu (paragon lub fakturę) swojemu klientowi.

co to jest dropshipping

👉 Przeczytaj także: Dropshipping – co to jest? Najważniejsze informacje

Zalety dropshippingu na Allegro


Sprzedaż w dropshipingu za pośrednictwem Allegro cechuje się całym szeregiem zalet:

 • Przede wszystkim zyskujesz dodatkowy kanał sprzedaży, który stanowi najbardziej rozpoznawalny serwis zakupowy w Polsce.
 • Co istotne, użytkownicy Allegro to w większości osoby o sprecyzowanych wymaganiach – trafiasz więc bezpośrednio do grupy zainteresowanej Twoim asortymentem.
 • Allegro cieszy się ogromną popularnością, więc nie musisz dodatkowo zabiegać o klientów – pojawiają się w serwisie sami, a Ty możesz ograniczyć wydatki na reklamę.
 • Masz możliwość szybkiej i sprawnej analizy działań konkurencji.
 • Możesz maksymalizować zyski, wykorzystując program Allegro Smart i inne unikalne narzędzia serwisu.
 • Wchodzisz na rynek niskim kosztem i oszczędzasz między innymi na wynajmie magazynu.
 • Nie ponosisz ryzyka inwestycyjnego, ponieważ nie płacisz za asortyment z góry.
 • Wygodnie obsługujesz zamówienia i nie tracisz czasu na logistykę – pozwala Ci to skupić się na rozwoju firmy.
 • Jeśli do obsługi sprzedaży wykorzystujesz innowacyjną platformę e-commerce Sky-Shop, nie musisz wprowadzać danych produktowych ręcznie.

👉 Dowiedz się więcej: Allegro – wady i zalety

Dropshipping na Allegro a kasa fiskalna


Przedsiębiorcy planujący sprzedaż w dropshippingu często zastanawiają się, czy mogą działać na Allegro bez kasy fiskalnej. Ani model logistyczny, ani wybrana platforma nie mają na to wpływu.

Handel tego typu wymaga od Ciebie dostarczania klientom dowodów zakupu, ale bardzo rzadko musi to być paragon. W większości przypadków wystarczy zwykła faktura. Rejestracji na kasie fiskalnej wymagają wyłącznie określone produkty – na przykład biżuteria zawierająca metale szlachetne.

👉 Chcesz wiedzieć więcej na temat dropshippingu na Allegro? Wysłuchaj webinaru:

Dropshipping na Allegro a rejestracja firmy


Aby wystawiać wspomniane faktury swoim klientom, nie musisz prowadzić własnej działalności gospodarczej. Wystarczy skorzystać z zaawansowanego oprogramowania sklepowego, dostępnego w sieci.

Założenie firmy ma jednak inne zalety, które mogą Cię zainteresować. Chodzi przede wszystkim o obejście limitu przychodu, który w przypadku działalności nieewidencjonowanej w 2022 roku wynosi 1505 zł brutto.

Co więcej, hurtownie dropshippingowe zdecydowanie chętniej podejmują współpracę z firmami niż z osobami prywatnymi. Allegro także faworyzuje zarejestrowanych przedsiębiorców. Oferty pozostałych użytkowników coraz częściej ograniczane są bowiem do serwisu Allegro Lokalnie.

Czy dropshipping na Allegro jest legalny?


Nietypowy model sprzedaży może budzić wątpliwości niektórych przedsiębiorców. Czy jeśli zamówienia realizuje za Ciebie Twój dostawca, działalność na Allegro jest legalna? Tak – pod warunkiem, że osobiście odpowiadasz za transakcję, a hurtownia tylko wysyła towary w Twoim imieniu. Serwis nie dopuszcza bowiem pośrednictwa. Aby mieć absolutną pewność, że nie narażasz się na żadne negatywne konsekwencje prawne, dopilnuj następujących kwestii:

 • Uzupełnij wszystkie zakładki (m.in. informacje dotyczące zwrotów i polityki dostawy).
 • Zagwarantuj możliwość dokonania zwrotu w terminie 14 dni od daty zakupu.
 • Przyjmuj reklamacje i realizuj warunki rękojmi.

Uważaj na sytuacje, w których na Twoim koncie pojawia się duża liczba ofert w krótkim czasie. Allegro może Cię wówczas poprosić o weryfikację asortymentu. Na szczęście wystarczy wtedy wyjaśnić swój model działania drogą mailową.

Dropshipping na Allegro – ile można zarobić?


Zarobki z dropshippingu na Allegro zależą od wielu różnych czynników, wśród których można wymienić przede wszystkim:

 • warunki współpracy z hurtowniami,
 • wysokość marży nałożonej przez Ciebie na produkty,
 • udostępniane klientom udogodnienia,
 • staż Twojej firmy i jej renomę wśród klientów.

Pamiętaj, że im dłużej współpracujesz ze swoimi dostawcami, tym lepsze warunki możesz uzyskać. Na Twoją korzyść działają także wysokie obroty, dzięki którym osiągniesz progi rabatowe uprawniające Cię do niższych cen towarów.

Aby zwiększyć przychody ze sprzedaży na Allegro, sięgaj po dostępne w serwisie rozwiązania. Użytkownicy cenią sobie między innymi:

 • program Allegro Smart,
 • pozytywne oceny i status Super Sprzedawcy,
 • dopracowane tytuły i opisy aukcji, a także wysokiej jakości grafiki.

Dropshipping na Allegro – jak obsługiwać zamówienia?


Choć dropshipping na Allegro to bardzo prosty model sprzedaży, może kosztować Cię sporo pracy. Musisz przecież uzupełnić swoją ofertę o dane produktowe dostępne w hurtowniach, z którymi współpracujesz. Na szczęście istnieje łatwy sposób na przyspieszenie tego procesu. Wystarczy sięgnąć po wspomnianą już parokrotnie platformę sklepową Sky-Shop. To oprogramowanie w modelu abonamentowym, które oferuje między innymi funkcję dwustronnej integracji – zarówno z Allegro, jak i wybranymi hurtowniami.

System automatycznie pobiera dane produktowe z hurtowni do Twojego sklepu, skąd możesz wygodnie zaciągnąć je do konta na Allegro. W efekcie swoją ofertę zbudujesz kilkoma kliknięciami, a stany magazynowe i inne informacje o towarach będą się same na bieżąco aktualizować – do 12 razy na dobę! Pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo czasu i energii, które przeznaczysz na rozwijanie czysto biznesowych aspektów swojej firmy.

integracja z hurtowniami sky-shop

Jak zacząć sprzedaż w dropshippingu na Allegro?


Pierwszym krokiem do rozpoczęcia działalności polegającej na sprzedaży w dropshippingu jest rejestracja konta na wybranej platformie abonamentowej. Twojej uwadze polecamy przede wszystkim funkcjonalny Sky-Shop oferujący integrację sklepu internetowego z hurtowniami oraz kontem na Allegro.

Posiłkując się takim oprogramowaniem, błyskawicznie wybierzesz dostawców do współpracy i stworzysz swoją ofertę. Kiedy klienci zaczną u Ciebie kupować, wszystkie spływające zamówienia obsłużysz z poziomu jednego panelu administracyjnego!

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here