Dla kogo jest dropshipping?

0
3892
jak korzystać z dropshippingu

E-commerce jako dynamicznie rozwijająca się branża generuje funkcjonalne trendy, które chętnie wykorzystywane są przez właścicieli sklepów internetowych. Nie sposób ukryć, że jednym z hitów ostatnich lat jest dropshipping, który pozwala handlować towarem bez posiadania magazynu, personelu do jego obsługi, a co więcej – bez konieczności fizycznego posiadania towaru. Są to powody, dla których model wykorzystywany jest powszechnie. Czy jest to model dla każdego? Dla kogo jest dropshipping?

Czego potrzebujesz, by prowadzić dropshipping?


Jako że dropshipping jest jedną z dostępnych opcji logistycznych dla sklepu internetowego, na samym początku należy wybrać oprogramowanie, na którym będzie bazował Twój e-sklep. Rozwiązania dedykowane i pudełkowe nie są tutaj najlepszym rozwiązaniem, bowiem generują niepotrzebne koszty. By wybrać najlepsze oprogramowanie do prowadzenia dropshippingu powinieneś zwrócić uwagę na kwestie takie jak:

 • ilość integracji z hurtowniami dropshippingowymi,
 • ilość aktualizacji stanów magazynowych w hurtowniach w ciągu doby,
 • wygodny i przejrzysty interfejs, który pozwoli Ci na wygodną obsługę składanych przez klientów zamówień.

Gdy oprogramowanie zostanie wybrane, pozostaje Ci założyć sklep, a także firmę oraz wybrać kontrahenta do współpracy. Dostępna w lista zintegrowanych hurtowni jest zazwyczaj pogrupowana w branże, dzięki czemu szybko znajdziesz interesujące Cię pozycje.

Akceptacja ciasteczek z kategorii statystyki, marketing jest wymagana do poprawnego działania materiału wideo z Youtube.

Co więcej, w dropshippingu nie musisz ograniczać się do jednej hurtowni i bezproblemowo możesz korzystać z ich większej ilości (np. w celu poszerzenia bądź uzupełnienia asortymentu). Przed rozpoczęciem sprzedaży należy uzgodnić warunki współpracy z wybraną hurtownią. Od obustronnych ustaleń będą zależały kwestie takie jak:

 • ceny produktów,
 • próg rabatowy dla przedsiębiorcy,
 • sposób przesyłania zamówień do hurtowni,
 • warunki ewentualnych reklamacji oraz zwrotów.

Dopiero po podpisaniu umowy powstałej w ramach przygotowanej dla Ciebie oferty będziesz mógł zintegrować swój sklep z wybranym partnerem.

Jak wykorzystać dropshipping w sklepie internetowym?


Wykorzystanie dropshippingu w sklepie internetowym jest niemalże dowolne. Jedynym ograniczeniem może okazać się granica Twojej inwencji i pomysłu na to, jak usprawnić swoją sprzedaż.

 • Dropshipping w nowym sklepie internetowym. Dropshipping na starcie pozwala otworzyć e-sklep bez dużych nakładów finansowych. Z powodzeniem możesz handlować towarami pochodzącymi z różnych hurtowni i wraz z biegiem czasu uzupełniać ofertę o rozmaite produkty.
  Wiele osób rozpoczynających od dropshippingu decyduje się na założenie własnego magazynu do przechowywania produktów, na które jest duże zapotrzebowanie. W trakcie roku możesz zorientować się, jakie towary są wybierane w poszczególnych okresach i to właśnie je zakupić. Zabieg pozwoli Ci uniknąć sytuacji, w której nie możesz sprzedać klientowi artykułu, bowiem nie ma go już u Twojego kontrahenta. Tym samym będziesz wiązać sprzedaż w dropshippingu z własnym magazynem.

 

 • Wprowadzenie dropshippingu do działającego już sklepu internetowego. Tu warto pochylić się nad możliwościami badania rynku, jakie daje handlowanie towarem, w który nie musiałeś zainwestować. Dzięki dropshippingowi przekonasz się, czy wybrana przez Ciebie nowość będzie się sprzedawała. Jeśli tak – nic nie stoi na przeszkodzie by wprowadzić ją do regularnej sprzedaży. Jeśli nie – nie stracisz pieniędzy, które mógłbyś zainwestować w towar, który nie cieszy się zainteresowaniem klientów.

 

 • Poszerzanie swojej działalności. Wiele sklepów internetowych posiadających produkty bazowe np. sprzęt elektroniczny, decyduje się na sprzedaż akcesoriów. Chęć zapewnienia szerokiego wyboru konsumentom generuje jednak potrzebę posiadania ogromnej hali magazynowej, z której nie wszystkie produkty będą sprzedawane wystarczająco często, by było to opłacalne. Na ratunek przychodzi dropshipping – dzięki niemu klient kupi wszystkie dodatki, których potrzebuje, a Ty wyróżnisz się na tle konkurencji, której notorycznie brakuje któregoś z obiektywów bądź statywów.

wykorzystanie dropshippingu

Dla kogo jest dropshipping?


Reasumując, dropshipping jest dla każdego. Skorzystają z niego zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają prowadzenie sklepu internetowego i stawiają pierwsze kroki w e-handlu, jak i przedsiębiorcy, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem. Dropshipping warto potraktować jako jedną z możliwości, która na każdym etapie działalności będzie pozwalała systematycznie rozwijać swój biznes.

grupa dropshipping

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.