Czy dropshipping się opłaca?

0
1892
czy dropshipping się opłaca

Sprzedaż przez internet stała się popularną formą prowadzenia biznesu. Jest w końcu wygodna zarówno dla klientów, jak i przedsiębiorców prowadzących swoją działalność. Wiele osób decyduje się wykorzystać w tym celu dropshipping. Czy się opłaca? Sprawdź, co wpływa na powodzenie sprzedaży w tym modelu.

Spis treści:

  1. Jakie są zalety dropshippingu?
  2. Czy warto decydować się na dropshipping? Opłacalność
  3. Jak wpłynąć na opłacalność dropshippingu?
  4. Czy dropshipping się opłaca?

Jakie są zalety dropshippingu?


Dropshipping to przede wszystkim dobre rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, ponieważ nie wymaga inwestowania dużych sum na starcie. Jego główne zalety to:

 • brak konieczności wydawania dużych kwot na wynajem magazynu oraz zatrudnienie personelu do jego obsługi,
 • brak ryzyka związanego z inwestowaniem dużych sum na zaopatrzenie sklepu,
 • płacenie za towar dopiero wtedy, kiedy klient złoży zamówienie,
 • przeniesienie procesu wysyłki na dostawcę.

Warto zatem zauważyć, że już na początku prowadzenia biznesu możesz zredukować koszty i zaoszczędzić pieniądze. Nie masz przy tym zbyt dużego ryzyka związanego z inwestowaniem w towary, które mogą się nie sprzedać. Możesz zatem całkowicie skupić się na rozwoju Twojego sklepu i sprzedaży produktów. 

👉 Sprawdź, czym właściwie jest dropshipping.

Czy warto decydować się na dropshipping? Opłacalność 


Zastanawiasz się, czy warto decydować się na dropshipping? Opłacalność tego modelu będzie zależeć od kilku czynników. Dropshipping warto rozważyć szczególnie w kilku przypadkach:

 • kiedy dopiero zaczynasz swój biznes i nie chcesz na starcie inwestować dużych kwot,
 • kiedy chcesz przetestować ofertę i wybrać najlepiej sprzedające się towary do Twojego sklepu,
 • przy wysokich kosztach magazynowania towarów,
 • jeśli nawiążesz współpracę z ciekawą hurtownią lub producentem. 

Pamiętaj, że hurtownie współpracują z wieloma firmami, dlatego musisz znaleźć sposoby, aby wyróżnić swoją ofertę na rynku. Tutaj kluczowe będą odpowiednie działania promocyjne. Z czasem, kiedy wypracujesz już znaczącą liczbę zamówień, będziesz mógł też liczyć na niższe ceny i rabaty w hurtowni – pozwolą Ci one zwiększyć opłacalność prowadzenia sprzedaży. 

👉 Przeczytaj także: Zarobki w dropshippingu – najważniejsze informacje

Jak wpłynąć na opłacalność dropshippingu? 


Opłacalność dropshippingu w dużej mierze będzie zależeć od podejmowanych przez Ciebie działań. Zobacz, jak wpłynąć na podniesienie zysków ze sprzedaży w tym modelu. 

Wybierz branżę

Kluczową decyzją na stracie jest wybór odpowiedniej branży i dobór atrakcyjnego asortymentu. Dropshipping to model, który sprawdzi się niemal w każdej dziedzinie, jednak szczególnie warto zwrócić uwagę na:

 • artykuły sezonowe (np. artykuły szkolne, świąteczne),
 • produkty niszowe (np. ekologiczne artykuły wielorazowe, produkty hobbystyczne),
 • branże z małą liczbą zwrotów (np. akcesoria do telefonów, wyroby personalizowane, artykuły biurowe lub higieniczne).

Powinieneś zatem bacznie obserwować rynek, aby reagować na zmiany i jak najlepiej odpowiadać na potrzeby Twoich klientów. Dzięki temu będziesz mógł oferować im towary, których poszukują.

Wybierz hurtownię i kanały sprzedaży

Zwróć szczególną uwagę na wybór odpowiedniej hurtowni. Powinna ona:

 • oferować gwarancję szybkiej wysyłki produktów, 
 • przyjmować zwroty, 
 • mieć system obsługi reklamacji,
 • oferować kredyt kupiecki,
 • oferować progi rabatowe dla klientów realizujących dużą liczbę zamówień. 

Następnym krokiem będzie uzgodnienie warunków współpracy oraz pobranie produktów do sklepu. Od wybranej przez Ciebie branży będzie zależeć również wybór kanałów sprzedaży. Warto tutaj zadbać o odpowiednie ich zróżnicowanie – atrakcyjną opcję mogą stanowić porównywarki cen i marketplace’y. 

Wyróżnij swój sklep

Przede wszystkim postaraj się wyróżnić na tle konkurencji. Na początku prowadzenia sprzedaży nie możesz zazwyczaj liczyć na przyciągnięcie klientów najniższą ceną, dlatego musisz znaleźć inny sposób, aby przyciągnąć uwagę odbiorców:

 • zadbaj o atrakcyjną szatę graficzną sklepu,
 • zwróć szczególną uwagę na sposób prezentowania artykułów – dobrze sprawdzą się duże zdjęcia i wyróżnienie specyfikacji technicznej,
 • stwórz autorskie opisy produktów, które nie tylko dobrze wpłyną na pozycję sklepu w wyszukiwarce, ale także pozwolą Twoim klientom uzyskać wszystkie niezbędne informacje o artykułach,
 • ułatw nawigację na stronie – stwórz przejrzyste menu kategorii i pomóż klientom znaleźć interesujące ich artykuły poprzez wyszukiwarkę z podpowiedziami. 

Zwróć uwagę na promocję 

Ważny aspekt stanowi również odpowiednia promocja Twojego sklepu. Wybór strategii marketingowej będzie oczywiście w dużej mierze zależny od branży, w której planujesz rozpocząć sprzedaż. Najszybsze efekty wygenerują działania płatne, takie jak reklamy w wyszukiwarkach. Zwróć też uwagę na pozycjonowanie sklepu i działania content marketingowe, żeby osiągnąć długofalowe rezultaty.

Pomyśl np. o założeniu bloga, aby umieszczać artykuły, które pomogą Ci przyciągnąć klientów. We wpisach nawiązuj do oferty swojego sklepu – możesz umieszczać tam porównania poszczególnych modeli lub poradniki pomagające w wyborze produktu. Dobrym sposobem na pokazanie Twojego sklepu będzie także udzielanie się na forach branżowych.

Zadbaj o profesjonalną obsługę klienta

Pamiętaj również, że skutecznym sposobem na przyciągnięcie i zatrzymanie klientów w Twoim sklepie jest wysoki poziom obsługi. Dołóż starań, aby jak najszybciej odpowiadać na wiadomości i daj Twoim odbiorcom możliwość uzyskania fachowej pomocy. Zadbaj też o sprawną realizację zamówienia i wysyłkę towaru – kluczowe będzie zatem porozumienie się z hurtownią i wypracowanie dogodnych warunkach współpracy. 

Czy dropshipping się opłaca?


Jeśli nie chcesz na starcie ponosić dużego ryzyka związanego z inwestowaniem w nowy biznes, możesz zdecydować się na dropshipping. Czy się opłaca? Dużo będzie zależeć od podjętych przez Ciebie działań. Sprzedaż w dropshippingu, tak jak każdy inny biznes, wymaga czasu, dobrze opracowanej strategii działania oraz systematycznej pracy, by osiągnąć satysfakcjonujące zyski

Kluczową kwestią będzie także współpraca z dobrą hurtownią, która pozwoli Ci wynegocjować lepsze ceny sprzedawanych produktów, a w konsekwencji zapewni większe zyski z prowadzenia sklepu.

Aby prowadzić skuteczną sprzedaż w dropshippingu, konieczny jest również wybór odpowiedniego oprogramowania do prowadzenia sklepu. Dobrym narzędziem będzie Sky-Shop, który pozwala na integrację z hurtowniami drophippingowymi, aktualizację stanów magazynowych zgodą z Twoimi preferencjami oraz możliwość sprawnej edycji karty produktów, co pozwoli Ci m.in. dodać własne opisy artykułów. Takie rozwiązanie pomoże zautomatyzować szereg procesów, dzięki czemu oszczędzisz czas i pieniądze na codzienne działania. 

👉 Poznaj zalety prowadzenia sklepu internetowego na Sky-Shop!

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here