Jak zarobić na sklepie internetowym? 6 wskazówek

0
2331
jak zarobić na sklepie internetowym

Sklep internetowy to dziś jedna z najpopularniejszych metod zarabiania w sieci. Sprzedaż można prowadzić na wiele różnych sposobów. Do dyspozycji masz zarówno własną stronę, jaki i liczne marketplace’y. 

Co ciekawe, nie musisz nawet fizycznie posiadać towaru, aby udostępniać go klientom. Jeśli chcesz prowadzić efektywny biznes, dowiedz się, jak zarabiać na sklepie internetowym!

Spis treści artykułu:

  1. Znajdź niszę
  2. Wybierz niezawodne oprogramowanie do zarządzania sprzedażą
  3. Zdobywaj zaufanie klientów
  4. Prowadź działania marketingowe
  5. Buduj lojalność
  6. Twórz treści
  7. Sklep internetowy – zarobki

1. Znajdź niszę


Już na etapie zakładania własnej działalności masz ogromny wpływ na swoje przyszłe zarobki. Od wyboru branży zależy bowiem to, z jaką konkurencją będziesz się mierzyć. Im mniej podobnych sklepów w sieci, tym większe masz szanse na sukces. 

Pamiętaj przy tym, że wcale nie musisz proponować klientom żadnych rewolucyjnych produktów, aby się wybić. Zazwyczaj wystarczy jakaś wartość dodana, która wyróżni Cię na tle konkurentów. Mogą to być specjalne warunki dostawy lub dodatkowe usługi towarzyszące sprzedaży.

2. Wybierz niezawodne oprogramowanie do zarządzania sprzedażą


Jeśli chcesz dobrze zarabiać na sklepie internetowym, musisz maksymalnie ułatwiać sobie pracę. Sporo czasu i nerwów możesz zaoszczędzić, posługując się innowacyjnym oprogramowaniem SaaS do zarządzania sprzedażą w sieci – jak Sky-Shop.

To platforma pozwalająca na obsługę zamówień ze wszystkich kanałów za pomocą jednego intuicyjnego panelu administracyjnego. Dzięki narzędziom tego typu zyskujesz również dostęp do licznych udogodnień i funkcji umożliwiających szybkie skalowanie biznesu.

👉 Poznaj zalety sklepów internetowych działających na oprogramowaniu Sky-Shop.

3. Zdobywaj zaufanie klientów


Zaufanie klientów do sklepu to jeden z najważniejszych czynników wpływających na sukces sprzedawcy internetowego. Konsumenci muszą wiedzieć, że cały proces zakupowy nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. P

otrzebujesz więc przede wszystkim certyfikatu SSL dla swojej strony oraz przemyślanego regulaminu i polityki prywatności. Pozwól też klientom na dodawanie opinii o Twojej marce i zapewnij im niezawodną obsługę. Dzięki temu zyskasz dobrą renomą, która przyciągnie do Ciebie kolejnych kupujących.

4. Prowadź działania marketingowe


Chcąc zarabiać na sprzedaży w sieci, musisz prowadzić skuteczne działania marketingowe. Tylko dzięki nim konsumenci dowiedzą się o istnieniu Twojej marki. Do podstawowych kanałów, które należy wykorzystywać, bez wątpienia należą:

 • pozycjonowanie strony w wyszukiwarce,
 • płatne kampanie reklamowe PPC (Google Ads, Facebook Ads),
 • content marketing,
 • media społecznościowe.

Każdy z wymienionych wyżej obszarów służy nieco innym celom, a wszystkie razem zapewnią Ci napływ nowych klientów, większe przychody i pozytywny wizerunek wśród odbiorców.

👉 Dowiedz się więcej: Jak skutecznie wypromować sklep internetowy?

5. Buduj lojalność


Pozyskanie nowego klienta jest nawet 5 razy droższe niż przekonanie do ponownego zakupu kogoś, kto już przynajmniej raz go dokonał. Jeśli więc zależy Ci na dobrych wynikach finansowych, musisz dbać o zadowolenie kupujących i robić wszystko, by do Ciebie wracali. 

Bardzo pomocne mogą okazać się przy tym programy lojalnościowe zachęcające do korzystania z Twojej oferty. Nie bez znaczenia będą również działania prowadzące do stworzenia społeczności wokół marki. Zadbaj więc o regularną komunikację, aktywność w mediach społecznościowych czy wysyłkę newsletterów.

6. Twórz treści


Wysokiej jakości treści związane z Twoją branżą zagwarantują Ci pozytywny wizerunek wśród odbiorców i pomogą zbudować lojalną społeczność wokół marki. 

Wykorzystaj więc możliwości, jakie niesie ze sobą firmowy blog, załóż kanał w YouTube, publikuj specjalistyczne artykuły w zewnętrznych serwisach. Wszystko to pośrednio przełoży się na większe przychody ze sklepu internetowego.

Sklep internetowy – zarobki


Na pytanie, ile zarabia sklep internetowy, nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Każda działalność cechuje się trochę innym charakterem i notuje całkiem inne wyniki. Na rynku obecne są wielkie korporacje obracające milionami, a także prywatni sprzedawcy dorabiający do etatu. 

Twoje zarobki zależą więc przede wszystkim od Ciebie i od tego, jak podchodzisz do prowadzenia e-commerce’u. Pamiętaj, że do dyspozycji masz nie tylko własny sklep internetowy, ale także Allegro i inne marketplace’y. Sprzedaż wielokanałowa zagwarantuje Ci zdecydowanie większe możliwości niż sama tylko strona www.

👉 Przeczytaj także: Ile kosztuje sklep internetowy?

Podsumowanie

Jeśli wydaje Ci się, że rozpoczęcie działalności polegającej na prowadzeniu własnego sklepu internetowego to spora inwestycja wymagająca dużych nakładów, jesteś w błędzie. 

To biznes dostępny dla każdego! 

Zacząć możesz z niewielkim kapitałem i całkowicie bez zaplecza. Wszystko dzięki modelowi dropshipping, który pozwala wejść na rynek początkującym sprzedawcom. Opiera się on na współpracy z hurtowniami, które magazynują i dostarczają oferowane przez Ciebie towary. Nabywasz je zresztą od dostawcy dopiero wtedy, gdy uda Ci się je sprzedać. Dzięki temu nie ponosisz żadnego ryzyka inwestycyjnego. Trudno wyobrazić sobie dogodniejszy układ, prawda?

Chcesz dobrze zarabiać na sklepie internetowym? Wykorzystaj nasze wskazówki i zrób dobry użytek z oprogramowania SaaS, takiego jak Sky-Shop. Znacząco ułatwi Ci ono obsługę zamówień i prowadzenie działań marketingowych, niezbędnych w odnoszącym sukcesy biznesie!

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here