Jak założyć sklep internetowy w Anglii? Poradnik

0
1517
jak założyć sklep internetowy w anglii

Otwarcie własnego sklepu internetowego to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej dochodowych pomysłów na biznes. Co więcej, e-commerce można prowadzić z dowolnego miejsca na świecie, dzięki czemu nie musisz uzależniać tego, gdzie mieszkasz, od swojego źródła utrzymania.

Jako że wielu Polaków na co dzień żyje w Anglii, w tym artykule odpowiemy na pytanie, jak założyć sklep internetowy w UK.

Jak założyć sklep internetowy w Anglii?

Jeśli mieszkasz w Anglii, lecz chcesz prowadzić biznes w Polsce, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: takie rozwiązanie masz na wyciągnięcie ręki. Nie musisz ograniczać się do obcojęzycznych platform ani międzynarodowej klienteli. Wystarczy, że skorzystasz z jednej z polskich platform sklepowych, która pozwoli Ci otworzyć własny sklep internetowy i wygodnie nim zarządzać z dowolnego miejsca na świecie.

Przykład oprogramowania tego typu stanowi Sky-Shop. Możesz dzięki niemu łatwo i wygodnie stworzyć własną stronę e-commerce i w razie potrzeby przetłumaczyć ją na angielski i 5 innych języków. Narzędzie pozwoli Ci zresztą prowadzić sprzedaż w 6 różnych walutach (w tym oczywiście polskich złotych, funtach oraz euro). Co więcej, w razie jakichkolwiek problemów z funkcjonowaniem sklepu, do dyspozycji masz bezpłatne wsparcie techniczne oraz pomoc konsultantów.

jak otworzyć sklep na sky-shop

Zakładając sklep internetowy w Sky-Shop, nie musisz przejmować się dodatkowymi integracjami z bramkami płatności czy usługami kurierskimi – wszystkie te funkcje dostępne są w pakiecie. W abonamencie otrzymujesz także możliwość połączenia strony z dodatkowymi kanałami sprzedaży, takimi jak Allegro oraz eBay. Jak więc widzisz, prowadzenie własnego e-commerce’u z Anglii jest dziecinnie proste!

👉 Dowiedz się, jak krok po kroku założyć własny sklep internetowy!

Sklep online w UK – jak przygotować się do jego otwarcia?

Zanim zarejestrujesz się w Sky-Shop i skorzystasz z intuicyjnego kreatora sklepu, dobrze przygotuj grunt pod swój własny e-commerce. W pierwszej kolejności zastanów się nad doborem produktów oraz modelu sprzedaży. Jaki asortyment i gdzie chcesz oferować swoim klientom? To także właściwy etap na wymyślenie nazwy firmy i wykupienie odpowiedniej domeny.

Jeśli planujesz prowadzenie polskiego sklepu internetowego z Anglii, bardzo ważny okaże się w Twoim przypadku wybór form płatności i metod dostawy, jakie udostępnisz swoim klientom. Stwórz również regulamin sklepu i zaplanuj działania marketingowe, bez których w e-commerce ani rusz!

Szczególnie istotną kwestią – z punktu widzenia polskiego przedsiębiorcy w Anglii – jest założenie działalności gospodarczej. Jeśli chcesz utrzymywać się z prowadzenia swojego sklepu internetowego, nie wystarczy Ci sprzedaż w ramach działalności nierejestrowanej. Musisz więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy założyć firmę w Polsce, czy w UK.

Sklep online w UK – gdzie założyć działalność gospodarczą?

Rejestracja działalności gospodarczej w Anglii

Rejestracja firmy w Anglii wiąże się z wieloma korzyściami, choć z punktu widzenia obcokrajowca może się oczywiście wydawać trudniejsza niż zakładanie działalności w Polsce. Podobnie jak w naszym kraju, tak i w UK istnieje kilka rodzajów przedsiębiorstw, które mogą Cię interesować:

  • samozatrudnienie (czyli tzw. self-employment) – odpowiednik polskiej jednoosobowej działalności gospodarczej,
  • spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Limited Company),
  • spółka partnerska (Partnership),
  • spółka akcyjna (Public Limited Company).

Początkujący sprzedawcy powinni zwrócić się w kierunku samozatrudnienia. Aby móc założyć taką działalność, trzeba jednak posiadać status rezydenta Wielkiej Brytanii, a więc przebywać na Wyspach przez przynajmniej 183 dni w roku. Jak możesz się domyślić, ten rodzaj działalności gospodarczej nałoży na Ciebie obowiązek odprowadzania podatku dochodowego oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne (odpowiednik polskiego ZUS-u).

Aby otworzyć firmę w Anglii, musisz wypełnić odpowiedni wniosek w HM Revenue & Customs. Możesz zrobić to zarówno osobiście, jak i zdalnie: pocztowo, telefonicznie lub oczywiście online.

Rejestracja działalności gospodarczej w Polsce

Jeśli nie odpowiadają Ci warunki prowadzenia firmy w Anglii lub przebywasz na jej terytorium krócej niż 6 miesięcy rocznie, zawsze możesz zarejestrować działalność w Polsce. W tym celu musisz wypełnić wniosek CEIDG-1, wybrać kody PKD dla swojego sklepu, zadeklarować sposób rozliczania się z Urzędem Skarbowym oraz prowadzenia księgowości. Zobowiążesz się w ten sposób do opłacania składek ZUS, które w początkowym okresie objęte jednak będą atrakcyjnymi ulgami.

Masz też możliwość uniknięcia składek ZUS i wszelkich formalności. Wystarczy, że ograniczysz swoje przychody do 1505 zł brutto miesięcznie i skorzystasz ze statusu działalności nierejestrowanej. Takie rozwiązanie może się okazać wyjątkowo korzystne w przypadku prowadzenia sklepu w dropshippingu.

Sklep internetowy w UK – wykorzystaj dropshipping!

Dropshipping to bardzo wygodny model logistyczny, który pomoże Ci prowadzić sklep internetowy w Anglii. Działalność tego typu gwarantuje wymierne oszczędności – zarówno pod kątem czasu, jak i pieniędzy. Nie musisz bowiem inwestować w towar ani płacić za magazyn do jego przechowywania. Oferujesz bowiem swoim klientom produkty hurtowni dropshippingowych, które wyręczają Cię w pakowaniu i wysyłce zamówień. Takim biznesem z łatwością możesz więc zarządzać z Anglii.

jak-dziala-dropshipping

Przed rozpoczęciem sprzedaży w dropshippingu upewnij się, że nawiązujesz współpracę z hurtowniami, które przyjmują zwroty od klientów. Ze względu na prowadzenie biznesu w Anglii pozostawienie tego obowiązku po swojej stronie byłoby całkowicie nieopłacalne.

👉 Sprawdź, od czego zacząć dropshipping.

Sklepy internetowe w UK – co sprzedawać?

Prowadzenie sklepu internetowego w UK rządzi się swoimi prawami, więc nie każdy asortyment będzie dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem. Co najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku?

  • Sprzedaż w dropshippingu – jak już wiesz, dzięki dropshippingowi możesz zarządzać wszystkimi procesami logistycznymi z zagranicy. Zakładając wybór odpowiedniego asortymentu i współpracę z właściwymi hurtowniami, model ten okaże się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
  • Sprzedaż rękodzieła – samodzielna produkcja towaru wydaje się doskonałym pomysłem ze względu na bardzo niskie koszty prowadzenia działalności.
  • Sprzedaż produktów z hurtowni – to podstawowy model sprzedaży polegający na zaopatrywaniu się w hurtowniach. Z uwagi na prowadzenie sklepu internetowego za granicą, upewnij się, że nie ponosisz niepotrzebnych kosztów transportu. Najlepiej kupować i magazynować asortyment na tym samym rynku, na którym zamierzasz go sprzedawać. W przeciwnym razie narażasz się na duże wydatki związane z importem i eksportem.

Jak założyć sklep internetowy w UK? Podsumowanie

Dzięki dostępowi do internetowego oprogramowania sprzedażowego, prowadzenie sklepu internetowego w Anglii to nic trudnego. Skorzystaj z platformy Sky-Shop i zacznij oferować swoje produkty klientom na dowolnym rynku!

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.