Jak zarabiać przez Internet? Poznaj sprawdzone sposoby!

0
1295
jak zarabiać przez internet

Możliwości, jakie daje Internet, pozwalają dziś zarabiać bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz rozkręcić własny biznes, możesz zrobić to sprzed ekranu swojego komputera.

Do dyspozycji masz 3 rodzaje działalności: e-commerce, pracę zdalną na etacie lub freelance. W tym poradniku powiemy ci pokrótce o każdej z nich, podając przykłady różnych zajęć, których możesz się podjąć w ich ramach.

1. E-commerce

Sprzedaż internetowa to branża, której rozwój cały czas przyspiesza. Jeśli chcesz zarabiać bez wychodzenia z domu, możesz założyć własną działalność e-commerce. Pozwoli ci to oferować produkty szerokiemu gronu odbiorców w różnych miejscach w sieci. Do dyspozycji masz nie tylko swoją stronę internetową, ale także wiele dodatkowych kanałów sprzedaży. Przyjrzyjmy się więc konkretnym możliwościom.

Własny sklep internetowy

To absolutnie podstawowy kanał sprzedaży w sieci, który pozwala Ci rozwijać własną markę bez ograniczeń. Nie musisz też przejmować się żadnymi prowizjami i zachowujesz pełną dowolność w kwestii narzucanej marży. Współcześnie założenie strony e-commerce nie jest niczym trudnym. Wystarczy skorzystać z jednego z dostępnych w sieci oprogramowań SaaS, które sprowadzają cały proces do kilku prostych kroków.

👉 Dowiedz się, jak łatwo założyć własny sklep internetowy dzięki platformie Sky-Shop.

Sprzedaż na Allegro

Własna strona internetowa wiąże się z pewnymi ograniczeniami, zwłaszcza na początku działalności. Przede wszystkim musisz liczyć się z niewielką rozpoznawalnością na rynku. Takich barier unikniesz, korzystając na przykład z Allegro. To największa w Polsce platforma zakupowa, która zapewni Ci dostęp do milionów potencjalnych klientów o bardzo sprecyzowanych potrzebach konsumenckich.

Do zalet Allegro należy również znakomite pozycjonowanie w wyszukiwarce, dostęp do licznych udogodnień i narzędzi marketingowych, a także sama renoma serwisu przekładająca się na automatyczne zaufanie klientów. 

👉 Sprawdź, jak zacząć sprzedawać na Allegro. 

Sprzedaż w dropshippingu

Dropshipping to innowacyjny model logistyczny, który pozwala na prowadzenie sprzedaży internetowej bez konieczności magazynowania towaru. Wysyłką produktów zajmują się w Twoim imieniu hurtownie, a Ty oszczędzasz czas, który przeznaczysz na przykład na rozwój marki i pozyskiwanie nowych klientów.

Co ciekawe, sprzedaż w dropshippingu możesz prowadzić za pośrednictwem wielu różnych kanałów – tak własnej strony internetowej, jak i Allegro lub innych platform zakupowych.

👉 Dowiedz się, na czym dokładnie polega dropshipping. 

2. Praca zdalna

W dzisiejszych czasach praca zdalna jest już na porządku dziennym. Taką formę zatrudnienia rozpowszechniła przede wszystkim pandemia koronawirusa. Wśród dostępnych w sieci ofert pracy z łatwością znajdziesz więc stanowiska niewymagające wychodzenia z domu.

Właściwie każde zajęcie biurowe można aktualnie wykonywać sprzed ekranu własnego komputera, niezależnie od tego, czy mowa o programowaniu, copywritingu, grafice komputerowej, czy obsłudze klienta.

Jeśli chcesz więcej zarabiać bez konieczności codziennego meldowania się w biurze, ale obawiasz się odpowiedzialności związanej z własnym biznesem, poszukaj pracy zdalnej na etacie.

Marketing internetowy

Praca w agencji marketingu internetowego to duża szansa na spore zarobki i szybki rozwój. W takim miejscu możesz pracować jako specjalista SEO, PPC, social media lub content marketingu.

Obecnie firmy tego typu nie mają większych problemów z zatrudnianiem pracowników w trybie zdalnym. Aplikuj więc na jedno z dostępnych stanowisk juniorskich i zacznij piąć się po szczeblach kariery bez wychodzenia z domu!

Grafika komputerowa

Dobry grafik komputerowy jest dziś na wagę złota. Jeśli masz więc odpowiednie umiejętności, nie wahaj się aplikować na takie stanowisko do jednej z firm, które oferują kandydatom pracę zdalną.

Nie potrzebujesz w tym celu znajomości żadnych specjalistycznych programów. Wystarczy Ci ciekawe portfolio projektów zrealizowanych w nawet tak podstawowych narzędziach jak Canva czy Gimp.

Programowanie

Specjaliści IT mogą pracować całkowicie zdalnie i dobrze na tym zarabiać. W tym przypadku przyda Ci się odpowiednie wykształcenie albo przynajmniej zdobyta we własnym zakresie wiedza. Ofert pracy dla programistów w sieci nie brakuje.

Możesz zacząć od stanowiska juniorskiego i ciągle rozwijać swoje kompetencje, a awans przyjdzie szybciej, niż się spodziewasz. Aplikuj albo do korporacji świadczącej usługi wielu różnym klientom, albo do firmy poszukującej własnego specjalisty.

3. Freelance

Jeśli cenisz sobie niezależność i nie boisz się wziąć odpowiedzialności za swoją karierę, odpuść sobie pracę na etacie. Wszystkie wymienione w powyższym fragmencie aktywności możesz wykonywać samodzielnie, na własną rękę. Wystarczy, że założysz działalność gospodarczą i zaczniesz szukać zleceń.

W sieci znajdziesz całe mnóstwo projektów dla siebie – od jednorazowych zadań, po propozycje stałej współpracy. Poza zajmowaniem się wspomnianymi już obszarami, możesz świadczyć również wiele innych usług.

Copywriting i tłumaczenia

Z całego zakresu marketingu internetowego copywriting zasługuje na szczególną uwagę z perspektywy freelencera. Zlecenia na różnego rodzaju treści są po prostu najłatwiejsze do znalezienia, a usługa polegająca na pisaniu – najłatwiejsza do świadczenia przez Internet.

Działalność w tym zakresie możesz rozpocząć nawet bez rejestrowania własnej firmy. Wystarczy, że poszukasz zleceń w serwisach zrzeszających copywriterów lub w odpowiednich grupach na Facebooku. Z czasem zbudujesz atrakcyjne portfolio tekstów, które pozwoli Ci angażować się w coraz bardziej atrakcyjne projekty. Na podobnej zasadzie możesz świadczyć usługi polegające na tłumaczeniu treści w różnych językach.

Influencing i afiliacja

Influencer marketing ciągle zyskuje na popularności i wielu osobom wydaje się, że mogą uczynić z niego sposób na życie. Z pewnością uda się to tym, którzy mają na siebie pomysł. Czasem wystarczy po prostu dobrze wybrać grupę docelową, ale w większości przypadków warto mieć coś ciekawego do powiedzenia.

Wybierz więc obszar swoich zainteresowań i zacznij dzielić się swoją wiedzą z odbiorcami – za pomocą bloga, kanału na YouTube czy profilu w mediach społecznościowych. W momencie, kiedy zdobędziesz pewien poziom rozpoznawalności i zbudujesz wokół siebie lojalną społeczność, zaczną napływać do Ciebie propozycje współpracy od różnych firm działających w Twojej branży i poszukujących ciekawych kanałów marketingowych.

Twoje zadanie będzie polegało najprawdopodobniej na recenzowaniu lub polecaniu konkretnych produktów i usług bądź na publikowaniu linków afiliacyjnych.

Wirtualny asystent/asystentka

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest w dzisiejszych czasach bardzo modne i często dość opłacalne. Nie wszyscy przedsiębiorcy mają jednak głowę do organizacji własnej pracy, więc poszukują pomocy przy ustalaniu harmonogramów, umawianiu spotkań, poszukiwaniu kontrahentów czy odpisywaniu na liczne maile.

Takie właśnie zajęcia leżą w zakresie obowiązków wirtualnej asystentki bądź asystenta. Aby świadczyć usługi tego typu, musisz być po prostu osobą dobrze zorganizowaną i dysponować dużą ilością czasu wolnego. Wszystkie zadania możesz jednak spokojnie realizować sprzed ekranu domowego komputera.

Zarabianie przez Internet – podsumowanie

Jak zarobić w Internecie? Z wymienionych w naszym poradniku rodzajów działalności wystarczy wybrać ten, który najbardziej pasuje do Twoich predyspozycji. Aby ułatwić sobie funkcjonowanie na rynku, warto też założyć własną firmę, choć nie jest to konieczne.

Na jakiekolwiek zajęcie się zdecydujesz, zrób dobry użytek z dostępnych w sieci rozwiązań, takich jak platformy e-commerce czy serwisy ze zleceniami dla początkujących przedsiębiorców!

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.