Jak zarobić na Allegro? Wszystko, co musisz wiedzieć!

0
1105
jak ustalić cenę produktu

Każdego miesiąca z Allegro korzysta ponad 18 milionów unikalnych użytkowników. Oznacza to, że serwis ten jest absolutnie najpopularniejszym marketplace’em w Polsce.

Nic zatem dziwnego, że większość sprzedawców internetowych, planując swoją strategię biznesową, przewiduje założenie konta na Allegro. Jak postępować, aby zmaksymalizować zyski płynące z tego kanału? Zapoznaj się z naszym praktycznym poradnikiem!

Ile można zarobić na Allegro?

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy działalność na Allegro w ogóle się opłaca. Ile można na tym zarobić? Tu wszystko zależy oczywiście od wybranego asortymentu, a także od przyjętej strategii biznesowej.

Im lepiej wykorzystujesz marketingowe narzędzia serwisu, tym więcej klientów jesteś w stanie pozyskać. Ogromne znaczenie ma także znalezienie złotego środka pomiędzy konkurencyjnością cen a wysokością marży. Wszystko to sprawia, że dla jednych sprzedawców Allegro jest po prostu źródłem dodatkowego kieszonkowego, a dla innych podstawą zakrojonej na szeroką skalę działalności.

 

Aby zarobić na Allegro jak najwięcej, warto przestrzegać poniższych zasad:

 • Wybierz mało konkurencyjne produkty o dużym potencjale.
 • Wybierz opłacalny system współpracy z hurtowniami i magazynami.
 • Wybierz sprawne oprogramowanie wspierające sprzedaż.
 • Prowadź skuteczne działania marketingowe.
 • Afirmuj swój sukces! Bez odrobiny szczęścia ani rusz…

Co sprzedawać na Allegro?

Jak widzisz, jednym z podstawowych czynników wpływających na sukces działań na Allegro jest wybór odpowiedniego asortymentu. Choć w teorii możesz sprzedawać na tej platformie wszystko, nie każdy wybór okaże się równie opłacalny.

Najlepiej jest oczywiście stawiać na produkty, których pozyskanie jest dla Ciebie najtańsze, a więc na przykład rękodzieło. Jeżeli nie masz jednak za grosz talentu, postaraj się wybrać jak najmniej konkurencyjną branżę. W cenie będą różnego rodzaju nisze, które dadzą Ci przewagę już na starcie.

Z drugiej strony warto wiedzieć, co na Allegro cieszy się największą popularnością. Zyskasz w ten sposób informacje, jaki asortyment zagwarantuje Ci na tej platformie poczucie bezpieczeństwa. Takie dane dostępne są między innymi za pośrednictwem narzędzia TradeWatch. Łącząc je ze statystykami zaczerpniętymi z Google Trends, szybko dowiesz się, które produkty najbardziej interesują użytkowników w poszczególnych miesiącach roku.

To pozwoli Ci zoptymalizować ofertę pod kątem sezonowości i uniknąć niepotrzebnych przestojów w biznesie.

Inną kwestią, którą warto uwzględnić podczas doboru asortymentu, jest możliwość zwrotów. Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu na ich obsługę bądź brakuje Ci miejsca na przechowywanie odesłanych produktów, unikaj takich kategorii jak odzież czy obuwie. Inwestycja w towary rzadko podlegające zwrotom pozytywnie odbije się na płynności Twojego biznesu.

Jak wygodnie zarabiać na Allegro? Postaw na dropshipping!

Jeśli masz ciekawy pomysł na e-commerce, ale brakuje Ci czasu na samodzielną obsługę zamówień, zawsze możesz zdecydować się na dropshipping. To ciekawa opcja dla początkujących przedsiębiorców, którzy chcą połączyć swoją działalność z pracą na etacie lub studiami.

Ten innowacyjny model logistyczny pozwala im prowadzić sprzedaż bez inwestowania w towar i magazynowania go na własną rękę. Opiera się bowiem na współpracy z hurtowniami, wyręczającymi właścicieli sklepów w pakowaniu i wysyłce zamówień.

Rozpoczęcie sprzedaży w dropshippingu na Allegro jest prostsze, niż może Ci się wydawać. Wystarczy opłacić abonament na wybranej platformie SaaS, która oferuje gotowe integracje z hurtowniami. Dzięki takiej funkcji, kilkoma kliknięciami możesz zsynchronizować swoją ofertę z asortymentem dostawcy i zacząć zarabiać!

👉 Przeczytaj: Dropshipping – co to jest? Najważniejsze informacje

Zarabianie na Allegro – 7 praktycznych wskazówek

Skoro wiesz już, jak zacząć sprzedawać na Allegro, pora zastanowić się, co zrobić, żeby zarabiać jak najwięcej. Pamiętaj, że przyjdzie Ci stawić czoła ogromnej konkurencji i zaspokoić potrzeby bardzo szerokiego grona konsumentów.

Przed startem przygotuj więc sobie szczegółowy biznesplan, skupiając się przede wszystkim na określeniu charakteru swojej grupy docelowej, polityki cenowej oraz kierunku rozwoju marki. Później postępuj według naszych wskazówek:

1. Załóż na Allegro konto firmowe

Osoby, które robią za pośrednictwem Allegro zakupy i tylko od czasu do czasu coś sprzedają, korzystają z kont prywatnych. Jeśli jednak chcesz prowadzić na tej platformie działania e-commerce z prawdziwego zdarzenia, potrzebujesz konta firmowego. Zagwarantuje Ci ono wiele benefitów dających przewagę nad innymi sprzedawcami. Taka decyzja poskutkuje przede wszystkim:

 • budową wiarygodności Twojej marki wśród potencjalnych klientów,
 • ułatwieniem procesu wystawiania faktur,
 • możliwością zdobycia statusu Super Sprzedawcy,
 • oznaczeniem Twojej nazwy użytkownika etykietą „firma”,
 • uzupełnieniem Twoich ofert danymi firmy,
 • możliwością korzystania z licznych funkcji marketingowych serwisu,
 • lepszą widocznością Twoich aukcji (oferty sprzedawców indywidualnych coraz częściej ograniczane są do sekcji Allegro Lokalnie).

2. Nazwij konto na Allegro tak samo jak swój sklep internetowy

Niektórzy nie zwracają dużej uwagi na nazwę użytkownika Allegro, a to poważny błąd. Podobnie jak domena Twojej strony czy firmowy adres e-mail, ma ona ogromne znaczenie dla wizerunku marki. Unikaj więc przypadkowych nazw, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zaufanie potencjalnych klientów.

Najlepiej zrobisz, nazywając konto na Allegro dokładnie tak samo jak swój sklep internetowy. Zapewnisz sobie w ten sposób spójną komunikację z odbiorcami i zwiększysz szanse na wzrost rozpoznawalności swojej marki.

3. Stosuj krótkie i wyróżniające się tytuły aukcji

Jak już wiesz, konkurencja na Allegro jest olbrzymia, toteż warto zrobić wszystko, aby się wyróżnić. Jedna z pierwszych okazji ku temu nadarza się na etapie tytułowania aukcji. Do dyspozycji masz aż 50 znaków, ale wcale nie musisz wykorzystać ich wszystkich.

Wystarczy przejrzysta nazwa zawierająca podstawowe dane o produkcie, które są istotne z punktu widzenia kupującego. Unikaj też wszelkich krzykliwych sformułowań, wykrzykników i niepotrzebnego caps locka.

4. Stwórz unikalne opisy produktów

Choć użytkownicy Allegro to konsumenci o wysoce sprecyzowanych potrzebach, na etapie przeglądania konkurencyjnych ofert wciąż nie wiedzą, którą wybrać. Im więcej merytorycznych informacji im dostarczysz i im lepiej podkreślisz zalety swojego produktu, tym bardziej zwiększysz szansę na to, że dokonają transakcji właśnie u Ciebie.

Jeśli pisanie nigdy nie było Twoją mocną stroną, zleć stworzenie tych treści zawodowemu copywriterowi. Opisy powinny bowiem być unikalne, poprawne stylistycznie, przejrzyste i stworzone z wykorzystaniem języka korzyści.

5. Zadbaj o wysoką jakość zdjęć produktów

Nie inaczej wygląda kwestia zdjęć produktowych. Nie bez powodu mówi się, że konsumenci kupują oczami. Prezentacja Twoich towarów będzie miała kluczowy wpływ na decyzje potencjalnych klientów o dokonaniu (lub nie) zakupu. Grafiki powinny w miarę możliwości przedstawiać produkty w użyciu i podkreślać ich zalety. Aspektem absolutnie podstawowym jest także odpowiednio wysoka rozdzielczość zdjęć. Pamiętaj przy tym, że nieco inne zasady dotyczą miniaturek, które muszą mieć określoną wielkość i prezentować produkty na białym tle.

6. Stosuj ceny z końcówką 99 groszy

Niektórzy stwierdzą, że ceny z końcówką 99 groszy to stary trik marketingowy, na który nikt się już dziś nie nabierze. Na Allegro odgrywają one jednak nieco inną rolę. Chodzi mianowicie o kolejność wyświetlania aukcji w (częstym) przypadku, gdy użytkownik decyduje się posortować je według ceny lub ceny z dostawą.

Wszystkie produkty za 9,99 zł zostaną wówczas umieszczone na liście wyników wyszukiwania wyżej niż te same artykuły kosztujące 10 zł.

7. Zdobywaj pozytywnie oceny i komentarze

Satysfakcja klientów to oczywiście podstawa sukcesu w każdym biznesie. Pozytywne oceny i opinie użytkowników Allegro umożliwią Ci zdobycie statusu Super Sprzedawcy, a przede wszystkim zwiększą Twoją wiarygodność w oczach innych konsumentów. Prawdopodobnie każda osoba trafiająca na Twoje aukcje założy, że jeśli 99% dotychczasowych kupujących było zadowolonych z transakcji, to ona również będzie.

Nie bój się też negatywnych opinii. Zawsze przyznawaj się do błędów i wyjaśniaj każdą sytuację. Potencjalni klienci docenią Twoją szczerość i autentyczność. Zazwyczaj niska nota to nie kryzys, ale szansa na zaprezentowanie swojego profesjonalizmu!

👉 Sprawdź także, jak zacząć sprzedawać na Allegro. 

Jak zarabiać na Allegro? Podsumowanie

Dzięki naszym wskazówkom z pewnością szybko odniesiesz sukces na Allegro. To bardzo funkcjonalna platforma, która pozwoli Ci znacząco zwiększyć przychody Twojego sklepu internetowego. Planując sprzedaż wielokanałową, warto zacząć właśnie od tego portalu!

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here