Jak zacząć sprzedawać na Allegro?

0
1657
jak zacząć sprzedawać na allegro

Platforma allegro to największy polski marketplace, który każdego miesiąca odwiedza niemal 18 milionów użytkowników. Jest jednym z pierwszym miejsc, jakie biorą pod uwagę początkujący sprzedawcy internetowi, planując swoją działalność.

Cechuje się licznymi zaletami i choć nie brakuje mu wad, stanowi bardzo istotny kanał dla każdego, kto poważnie myśli o prowadzeniu e-commerce’u. Jeśli Ty też chcesz dołączyć do grona przedsiębiorców, którzy osiągają sukcesy dzięki Allegro, dowiedz się, jak zacząć przygodę z tym serwisem!

Spis treści:

  1. Jak zacząć sprzedawać na Allegro?
  2. Jak założyć konto na Allegro?
  3. Jak wybrać kategorię produktów?
  4. Jak wystawić produkty na sprzedaż?
  5. Dlaczego warto sprzedawać na Allegro
  6. Zalety sprzedawania na Allegro
  7. Automatyzacja sprzedaży na Allegro

Jak sprzedawać na Allegro?


Aby zacząć sprzedawać za pośrednictwem Allegro, należy wykonać 3 podstawowe kroki. Zanim zajmiesz się marketingiem czy kontaktem z klientami, musisz:

 1. Założyć konto na Allegro.
 2. Wybrać kategorię produktów.
 3. Wystawić asortyment na sprzedaż.

Przejdźmy każdy z tych punktów po kolei.

Jak założyć konto na Allegro?


Aby zarejestrować się w serwisie Allegro, wybierz odpowiednią opcję w prawym górnym rogu strony. Pierwszym poważnym wyborem, jaki Cię czeka, będzie decyzja dotycząca rodzaju profilu.

Konto prywatne pozwala użytkownikowi wystawiać na sprzedaż pojedyncze przedmioty w ramach działalności nieewidencjonowanej. Konto firmowe natomiast wiąże się z licznymi przywilejami, umożliwiającymi prowadzenie e-commerce’u na dużą skalę. Ta druga opcja oznacza konieczność rejestracji przedsiębiorstwa w CEIDG – innymi słowy, musisz prowadzić firmę, aby je założyć.

Kolejny krok to wybór loginu i hasła. Pamiętaj, że nazwa konta jest widoczna dla wszystkich użytkowników! Powinna więc nawiązywać do charakteru Twojego e-commerce’u. Podaj także adres e-mail, na który będą przychodziły wszystkie powiadomienia z serwisu.

Ostatni etap to uzupełnienie pozostałych informacji, takich jak dane firmy. Po ich wprowadzeniu możesz aktywować konto za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1,01 zł, która zostanie Ci zwrócona po kilku dniach.

Jak wybrać kategorię produktów?

Ten etap sprowadza się do prostej decyzji, jaki rodzaj asortymentu będziesz oferować swoim klientom. Aby dokonać właściwego wyboru, rozejrzyj się po serwisie i sprawdź, w których kategoriach zawierają się produkty sprzedawane przez Twoich konkurentów.

To dobry moment na pierwsze refleksje dotyczące strategii biznesowej i polityki cenowej, odgrywającej na Allegro bardzo istotną rolę!

Jak wystawić produkty na sprzedaż?


Aby wystawić produkty na sprzedaż, dla każdego z nich musisz stworzyć właściwą ofertę.

Jej najważniejsze elementy to tytuł, opis oraz zdjęcia:

 • Nagłówki powinny dokładnie oddawać charakter artykułów. Ważne, aby używać w nich słów kluczowych, dzięki którym kupujący łatwo odnajdą je w serwisie. Wymieniaj też najważniejsze zalety produktów.
 • Opisy ofert powinny być możliwie krótkie i treściwe. Warto używać języka korzyści, przedstawiając cechy charakterystyczne towarów. Zadbaj również o przejrzystość tekstu – stosuj wypunktowania i dziel treść nagłówkami.
 • Zdjęcia pełnią bardzo ważną funkcję na Allegro, ponieważ konsumenci „kupują oczami”. Miniaturki aukcji muszą przedstawiać towary na białym tle i nie mogą zawierać żadnych krzykliwych elementów. Grafiki wykorzystywane w ofercie powinny natomiast pokazywać produkty w użyciu i eksponować jak najwięcej detali – zwłaszcza tych pozytywnych.

Tworząc oferty dla swoich produktów, możesz też zdecydować się na specjalne szablony graficzne, które pozwolą Ci się wyróżnić na tle konkurencji. Staraj się przykuć uwagę odbiorcy i wykreować sobie wizerunek eksperta we własnej branży.

Dlaczego warto sprzedawać na Allegro?


Obok własnego sklepu internetowego Allegro wydaje się najlepszym miejscem do prowadzenia sprzedaży w Internecie. Dlaczego? To serwis, który zajmuje pierwsze miejsce w rankingu TOP 500 portali sprzedażowych z najlepszym SEO.

Dzięki temu Twoje aukcje będą pojawiały się wysoko wśród wyników wyszukiwania w Google. Do Allegro należy także pierwsze miejsce w rankingu najbardziej rozpoznawalnych serwisów zakupowych w Polsce.

Musisz również pamiętać, że użytkownicy Allegro to konsumenci, którzy są już zdecydowani na dokonanie transakcji. Serwis jest bowiem najczęściej wykorzystywany na ostatnim etapie ścieżki zakupowej.

Znajdziesz tam więc tysiące potencjalnych klientów, przyciąganych samą tylko renomą portalu. Oznacza to, że nie musisz osobiście zajmować się pozycjonowaniem ofert ani zaawansowanymi działaniami marketingowymi.

A jeśli już o marketingu mowa, warto wspomnieć o możliwościach promowania ofert, jakie daje Allegro. Do dyspozycji masz choćby program lojalnościowy w postaci Monet Allegro, darmową dostawę Allegro Smart, status Super Sprzedawcy, a nawet zaawansowany system CPC Allegro Ads!

Zalety sprzedawania na Allegro


Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym, czy warto zacząć handlować na Allegro, zobacz, jakie korzyści wiążą się z wykorzystaniem tego serwisu:

 • Brak abonamentu – korzystanie z Allegro jest zasadniczo darmowe. Niewielkie opłaty ponosi się jedynie za utrzymanie ofert, a prowizja od sprzedanych towarów zależy od wybranej kategorii.
 • Kredyt zaufania – nawet jeżeli Twoja marka nie jest jeszcze znana na rynku, użytkownicy Allegro będą chętnie od Ciebie kupować. Wszystko dlatego, że znają ten serwis i wiedzą, iż dba on o wysokie standardy obsługi klientów.
 • Łatwa obsługa – nie trzeba mieć żadnych specjalistycznych umiejętności, aby obsługiwać zamówienia w Allegro. Serwis jest bardzo intuicyjny i przyjazny nawet dla początkujących sprzedawców.
 • Prosta analiza konkurencji – działania innych marek na Allegro są doskonale widoczne, dzięki czemu możesz łatwo i szybko porównywać je z własnymi w celu optymalizacji swojej strategii sprzedaży.

Warto przy tym pamiętać, że Allegro nie jest pozbawione wad.

Cechuje się bardzo wysokim poziomem konkurencyjności, który skutkuje wojną cenową. Prowizje nie należą z kolei do najniższych, a serwis daje Ci ograniczone możliwości rozwoju Twojej marki. Użytkownicy zawsze będą bowiem kojarzyć sam serwis, a nie konkretnego sprzedawcę.

👉 Dowiedz się więcej: Wady i zalety Allegro

Automatyzacja sprzedaży na Allegro


Jak zmaksymalizować korzyści płynące z wykorzystania Allegro, jednocześnie minimalizując wady serwisu? Używając inteligentnego oprogramowania do zarządzania sprzedażą!

Nowoczesne platformy SaaS, jak Sky-Shop, oferują dwustronną integrację konta ze sklepem internetowym i obsługę wszystkich zamówień z poziomu jednego panelu administracyjnego. Pozwalają na wystawianie, zamykanie i odświeżanie aukcji za pomocą kilku kliknięć. Umożliwiają również drukowanie etykiet przewozowych i automatyczną wysyłkę powiadomień do klientów.

Sky-Shop daje Ci również dostęp do zaawansowanego, autorskiego modułu integracji z hurtowniami. Umożliwia on m.in. automatyczną aktualizację stanów magazynowych, a także automatyczne wysyłanie zamówień do wybranych hurtowni.

Oprogramowanie tego typu pozwala na automatyzację sprzedaży także w kwestii ustalania cen na Allegro. Dzięki takim integracjom jak LivePrice możliwe jest ciągłe monitorowanie konkurencyjnych ofert, na podstawie których wyceniane są Twoje. Nie musisz więc osobiście przeglądać wszystkich aukcji, aby rozeznać się w sytuacji. System zrobi to za Ciebie.

Mimo że obsługa sprzedaży na Allegro jest bardzo prosta, to pochłania sporo czasu. Dzięki wykorzystaniu intuicyjnych platform SaaS, jak Sky-Shop, zaoszczędzisz wiele godzin i zoptymalizujesz swoją aktywność w serwisie!

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here