Jak otworzyć sklep z zabawkami?

0
2952
jak otworzyć sklep z zabawkami

Zabawki i artykuły dziecięce to jedna z najpopularniejszych w Internecie kategorii produktów. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców decyduje się na otwarcie sklepu oferującego właśnie taki asortyment.

Odznacza się on licznymi zaletami, które mają ogromny wpływ na ostateczny sukces e-commerce’u. Jeśli chodzi Ci po głowie pomysł sprzedaży zabawek w sieci, koniecznie zapoznaj się z naszym kompleksowym poradnikiem!

Czy sprzedaż zabawek się opłaca?


Wiesz już, że zabawki należą do najchętniej kupowanych w sieci produktów. Co jeszcze przemawia na korzyść założenia sklepu z artykułami dziecięcymi? Przede wszystkim pozwalają one na generowanie dochodu przez cały rok, a sezonowo zainteresowanie nimi dodatkowo wzrasta.

Mowa oczywiście o okresie przed Bożym Narodzeniem czy dniem dziecka. Dzięki temu – nawet mimo tego, że marże na zabawki nie są szczególnie wysokie – sprzedaż tego typu produktów wydaje się opłacalnym pomysłem na biznes.

Zabawki to dość specyficzny asortyment ze względu na to, kto jest ich konsumentem. Choć docelowo trafiają one do dzieci, to ich rodzice dokonują wyborów i wydają pieniądze. Warto uwzględnić to w strategii marketingowej, która powinna opierać się na materiałach parentingowych.

Co więcej, najmłodsi użytkownicy zabawek prędko z nich wyrastają, dojrzewając do innych, a to napędza popyt od nowa. Planując e-commerce z takim asortymentem, zwróć więc uwagę na kluczową rolę, jaką odgrywa budowa lojalności klientów. Konsument, który już raz kupił coś od Ciebie, może bowiem zrobić to ponownie.

Jak widzisz, sklep internetowy z zabawkami to bardzo atrakcyjny rodzaj działalności, który może przynosić Ci satysfakcjonujące zyski. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zwiększyć swoje szanse na dobre wyniki w tej branży!

Jak pozyskać asortyment do sklepu z zabawkami?


Pierwszym wyzwaniem, przed jakim staniesz otwierając sklep z zabawkami, będzie pozyskanie asortymentu. Podczas gdy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż stacjonarną muszą negocjować ceny i warunki dostaw z kontrahentami, Ty możesz skorzystać z wygodnych integracji swojego e-commerce’u z hurtowniami. Umożliwia Ci to oprogramowanie Sky-Shop, zintegrowane z ponad 430 hurtowniami. 

Narzędzie zagwarantuje Ci dostęp do integracji z setkami dostawców, dzięki czemu szybko i łatwo stworzysz wymarzoną ofertę. Asortyment możesz wprowadzić do swojego sklepu na jeden z trzech sposobów:

  • Zakup towaru w tradycyjnej hurtowni – dzięki funkcjonalnym integracjom wystarczy pobrać dane produktowe od wybranego dostawcy i automatycznie wgrać je na stronę swojego sklepu. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu. Zakupiony towar musisz przechowywać we własnym magazynie aż do czasu jego sprzedaży.
  • Umowa z hurtownią dropshippingową – jeśli chcesz zaoszczędzić na magazynie lub nie masz wystarczającego kapitału, aby zainwestować w asortyment z góry, zawsze możesz podpisać umowę z hurtownią dropshippingową. W Sky-Shop czekają na Ciebie setki gotowych integracji, dzięki którym wygodnie skompletujesz swoją ofertę. Za towar zapłacisz dopiero w momencie jego sprzedaży, a pakowaniem i wysyłką zamówienia zajmie się w Twoim imieniu wybrana hurtownia.
  • Produkcja rękodzieła – zabawki to jedna z kategorii obejmujących produkty wykonywane ręcznie. Jeśli chcesz dostarczać na rynek na przykład drewniane klocki własnego projektu, musisz ręcznie wprowadzić do sklepu każdy artykuł. Przeprowadzając ten proces, zwróć uwagę na oryginalne opisy i wysokiej jakości zdjęcia. W ten sposób zdobędziesz zainteresowanie konsumentów i zachęcisz ich do wyboru swojej oferty.

Podsumowując – którąkolwiek metodę pozyskiwania asortymentu wybierzesz, przyda Ci się funkcjonalne oprogramowanie sklepowe, pozwalające szybko i wygodnie wprowadzić produkty na stronę.

Jak otworzyć sklep internetowy z zabawkami?


Samo założenie sklepu internetowego z zabawkami nie powinno przysporzyć Ci większych problemów – pod warunkiem, że skorzystasz z takiego oprogramowania jak Sky-Shop. Oferuje ono bowiem dostęp do funkcjonalnego kreatora, dzięki któremu stworzysz swoją stronę e-commerce, układając kafelki z poszczególnymi modułami według własnego uznania. Wystarczy kilka kliknięć, aby cieszyć się działającą i atrakcyjną wizualnie witryną!

Na tym oczywiście nie koniec, ponieważ Twój sklep powinien zostać zintegrowany z bramką płatności i firmą kurierską. Niezbędne okaże się także zabezpieczenie w postaci certyfikatu SSL oraz dostosowanie strony do wymagań urządzeń mobilnych.

Na koniec warto również zintegrować e-commerce z dodatkowymi kanałami sprzedaży i zróżnicowanymi narzędziami marketingowymi (m.in. takimi jak firmowy blog). Brzmi jak sporo pracy? Na szczęście Sky-Shop ułatwia to wszystko do granic możliwości!

Akceptacja ciasteczek z kategorii statystyki, marketing jest wymagana do poprawnego działania materiału wideo z Youtube.

👉 Wolisz czytać? Sprawdź, jak założyć sklep internetowy krok po kroku.

Jak reklamować sklep z zabawkami w Internecie?


Pisaliśmy już, że podstawą działań marketingowych w przypadku sklepu internetowego z zabawkami powinny być treści parentingowe. Wyżej wspomnieliśmy także o firmowym blogu, który dla strategii reklamowej ma szczególne znaczenie. Zastanówmy się więc, jak dokładnie promować e-commerce z artykułami dziecięcymi.

Absolutną podstawę komunikacji Twojej marki z potencjalnymi klientami powinny stanowić unikalne i atrakcyjne opisy produktów. To dzięki nim zwrócisz uwagę na ciekawe projekty i bezpieczeństwo użytkowania zabawek, a także na ich wartości rozwojowe. Treści tego typu pozwolą Ci również wyróżnić się na tle konkurencji, która może po prostu korzystać z materiałów przekopiowanych ze stron producentów czy hurtowni.

Drugi krok w strategii marketingowej sklepu z zabawkami powinien polegać na stworzeniu profesjonalnego bloga parentingowego. Zapełnij go wysokiej jakości artykułami poradnikowymi, w których będziesz poruszać interesujące rodziców tematy.

Do analizy popularności różnych zagadnień posłużą Ci takie narzędzia jak na przykład darmowy Google Trends. Podczas pisania lub zlecania tekstów pamiętaj o frazach kluczowych i innych aspektach istotnych z punktu widzenia SEO. Blog odegra bowiem bardzo ważną rolę w procesie pozycjonowania strony w wyszukiwarce.

Planując działania marketingowe, nie bagatelizuj również siły mediów społecznościowych. W przypadku sklepu z zabawkami obecność na Facebooku czy Instagramie wydaje się wręcz obowiązkowa. Poza regularnym publikowaniem postów lifestyle’owych (a od czasu do czasu także sprzedażowych), zrób dobry użytek z reklam płatnych oraz aktywności w grupach na Facebooku. Możesz tam zdobyć sporą rozpoznawalność, co przyspieszy budowanie lojalnej społeczności wokół Twojej marki.

👉 Dowiedz się, jak skutecznie wypromować sklep internetowy.

Podsumowanie

Zabawki stanowią bardzo wdzięczny asortyment dla sklepów internetowych. Mogą zagwarantować Ci szybki i imponujący sukces w e-commerce, jeśli tylko wiesz, jak zdobyć zainteresowanie potencjalnych klientów. Aby wyróżnić się na rynku i zdobyć przewagę nad niemałą konkurencją, musisz popisać się kreatywnością, ale we wszystkich kwestiach technicznych wyręczy Cię inteligentne oprogramowanie SaaS.

Zarejestruj się więc na platformie Sky-Shop i zobacz, jak łatwe może być prowadzenie sklepu internetowego z zabawkami!

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.