Pomysł na biznes do 50 000 złotych

0
5346

Współcześnie własny biznes można założyć nawet bez kapitału na start. Zgromadzenie pewnych oszczędności pozwoli Ci jednak szybciej odnieść sukces na rynku i zacząć generować duże przychody. Masz na koncie 50 tysięcy złotych, które chcesz zainwestować? Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu. 

Lista 10 pomysłów na własny biznes do 50 000 zł

1. Dropshipping na Allegro


Dropshipping jest nowoczesnym rozwiązaniem, dzięki któremu możesz wejść na rynek e-commerce szybko i niedużym kosztem. Kapitał rzędu 50 tys. zł w zupełności wystarczy Ci, aby podjąć współpracę z hurtownią dropshippingową i wystawić jej produkty na sprzedaż. Do prowadzenia handlu w sieci możesz wykorzystać popularne marketplace’y, takie jak dominujące na polskim rynku Allegro.

Aby prowadzić sprzedaż w dropshippingu na Allegro, potrzebujesz jedynie dobrego oprogramowania, które pozwoli Ci połączyć bazę produktów dostawcy z kontem w serwisie. Dzięki temu zintegrujesz ze sobą wszystkie działania i w dużej mierze zautomatyzujesz obsługę zamówień. Ograniczysz wydatki, zredukujesz koszty marketingu i zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Otwarcie takiego biznesu powinno więc okazać się zdecydowanie tańsze niż 50 tys. zł.

👉 Sprawdź, od czego zacząć dropshipping. 

2. Własny sklep internetowy


Mając do dyspozycji 50 tys. zł, możesz też otworzyć profesjonalny sklep internetowy. Zamiast ograniczać się do takich kanałów sprzedaży jak Allegro, postaw na własną witrynę i samodzielnie zdecyduj, w jakim kierunku rozwijać swoją firmę. Jest to rozwiązanie, które zagwarantuje Ci pełną niezależność.

Co istotne, za sprawą dynamicznego rozwoju technologii nie musisz już posiadać żadnych specjalistycznych umiejętności, aby stworzyć stronę sklepu internetowego. Wystarczy sięgnąć po inteligentne oprogramowanie, wyposażone w intuicyjny kreator i oferujące dostęp do darmowych szablonów. Dzięki temu w kilku kliknięciach uruchomisz własną witrynę i zintegrujesz ją z niezbędnymi funkcjami e-commerce.

Wszystko to nie powinno kosztować Cię więcej niż od kilkudziesięciu do paruset złotych – tyle wynosi bowiem miesięczny abonament dobrej platformy sklepowej. Pozostałe środki z puli 50 tys. zł pozwolą Ci natomiast na przeprowadzenie efektywnych działań marketingowych, dzięki którym konsumenci dowiedzą się o Twojej ofercie.

👉 Dowiedz się, jak łatwo założyć własny sklep internetowy!

3. Handel materiałami cyfrowymi


W sieci handlować możesz nie tylko dobrami fizycznymi, ale także materiałami elektronicznymi. Taki pomysł na biznes zasługuje na szczególną uwagę ze względu na całkowitą eliminację problemu logistyki. Nie musisz zatem martwić się o transportowanie, pakowanie i magazynowanie towaru. Wystarczy, że skorzystasz z oprogramowania, które pozwoli Ci na stworzenie witryny sklepowej i zautomatyzowanie procesu sprzedaży. Dzięki temu pliki cyfrowe będą wysyłane do Twoich klientów od razu po opłaceniu przez nich transakcji.

Pamiętaj jednak, że do sprzedaży materiałów cyfrowych możesz też wykorzystywać zewnętrzne serwisy. W handlu autorskimi zdjęciami dobrze sprawdzą się na przykład serwisy stockowe, a w przypadku e-booków z poradnikami – specjalne biblioteki. Jako że produkty tego typu pozwolą Ci zaoszczędzić na logistyce, 50 tys. zł przeznaczysz choćby na zakup sprzętu umożliwiającego tworzenie materiałów – fotografii, filmów, nagrań muzycznych itd.

4. Sprzedaż w marketplace’ach


Kapitał rzędu 50 tys. zł możesz wykorzystać na skompletowanie atrakcyjnego asortymentu dla swojego e-commerce’u. Produktów tych nie musisz sprzedawać we własnym sklepie. Dobry użytek zrobisz bowiem z marketplace’ów, których znaczenie na rynku cały czas rośnie. Będzie to oczywiście oznaczało konieczność opłacania pewnych prowizji, ale jednocześnie pozwoli Ci wyjątkowo szybko i wygodnie rozpocząć działalność.

Do dyspozycji masz między innymi takie kanały sprzedaży jak wspominane już Allegro, ale też:

 • EmpikPlace,
 • Morele,
 • eBay,
 • Amazon,
 • inne serwisy oferujące funkcję e-commerce (np. Ceneo czy OLX).

Aby zintegrować działania pomiędzy wszystkimi wykorzystywanymi kanałami sprzedaży i ułatwić sobie zarządzanie zamówieniami, sięgnij po dobre oprogramowanie sklepowe!

5. Wytwarzanie rękodzieła


50 tys. zł może przydać Ci się również do własnoręcznego wytwarzania produktów. Jeśli masz odpowiednie zdolności, wykorzystaj ten kapitał na zakup niezbędnych surowców, a następnie zacznij szyć odzież, budować meble, malować plakaty czy projektować biżuterię. Tego typu artykuły cieszą się coraz większą popularnością w sieci, ponieważ pozwalają konsumentom zamanifestować indywidualny, niepowtarzalny styl.

Początkowo zdobywanie klientów w przypadku takiej działalności może być sporym wyzwaniem. Część budżetu wykorzystaj więc na dobrze przemyślane działania marketingowe. Pamiętaj też, że witryna sklepu internetowego nie jest jedynym kanałem, w którym warto prowadzić sprzedaż rękodzieła. 

👉 Dowiedz się, jak sprzedawać rękodzieło. 

6. Kursy i szkolenia online


Nie masz wystarczająco rozwiniętych talentów manualnych, aby prowadzić sprzedaż rękodzieła? Zawsze możesz zmonetyzować swoją wiedzę! Różnego rodzaju kursy i webinary cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością w Internecie. Aby nagrać wartościowe szkolenie lub stworzyć edukacyjną prezentację, wystarczy Ci tylko dostęp do komputera. 50 tys. zł możesz za to przeznaczyć na zdobycie niezbędnych materiałów dydaktycznych czy reklamę swoich produktów.

Zauważ, że sprzedaż kursów, szkoleń czy poradników pozwala na generowanie dochodu pasywnego. Raz stworzone i opublikowane materiały, będą Ci bowiem przynosiły zyski przez długi czas. Ich sprzedaż możesz prowadzić choćby za pośrednictwem własnego sklepu internetowego.

7. Afiliacja i influencer marketing


Pomysłem na biznes, który w ostatnich czasach cieszy się rosnącym zainteresowaniem, jest afiliacja. Wiele osób próbuje zbudować w sieci rozpoznawalność, która pozwoli im zarabiać na publikowaniu linków partnerskich czy polecaniu określonych produktów. Specjalizują się w tym influencerzy, czyli osoby wykorzystujące swoje kanały internetowe do prowadzenia działań promocyjnych zewnętrznych marek.

Aby rozpocząć działalność tego typu, musisz stworzyć blog lub kanał społecznościowy, w którym będziesz dzielić się swoją wiedzą lub contentem w zakresie dobrze znanej Ci tematyki. Kiedy zgromadzisz wokół siebie lojalną społeczność, reklamodawcy sami zaczną się do Ciebie zgłaszać. Zarabiać możesz między innymi na linkach partnerskich, lokowaniu produktów, ale też dotacjach od fanów. 50 tys. zł to kwota, którą przeznaczysz przede wszystkim na tworzenia wysokiej jakości contentu (zakup profesjonalnego sprzętu czy realizację zaawansowanych nagrań i sesji).

8. Tworzenie stron internetowych


Jak widzisz, wiele z zaproponowanych przez nas do tej pory pomysłów na biznes zakładało stworzenie własnej witryny internetowej. Możesz więc podejść do tego tematu od drugiej strony i zaoferować swoim klientom projektowanie sklepów bądź innego typu serwisów.

W tym przypadku 50 tys. zł warto wykorzystać przede wszystkim na pozyskanie odpowiednich kompetencji z zakresu IT, a więc szkolenia i kursy programistyczne. Zauważ jednak, że współcześnie tworzenie stron internetowych nie jest już takie trudne jak kiedyś. Do dyspozycji masz bowiem mnóstwo intuicyjnych platform internetowych, darmowych szablonów i frameworków, dzięki którym cały ten proces sprowadza się do kilku prostych kroków.

9. Digital marketing


Podobnym pomysłem na biznes jest świadczenie usług z zakresu marketingu internetowego. Możesz zajmować się takimi obszarami jak:

 • pozycjonowanie stron w wyszukiwarce (SEO),
 • performance marketing (PPC),
 • media społecznościowe,
 • content marketing,
 • analityka internetowa.

Jeśli zdecydujesz się na działalność tego typu, zgromadzone oszczędności możesz przeznaczyć na rozwijanie wiedzy z wybranego obszaru oraz zdobycie dostępu do niezbędnych narzędzi internetowych.

10. Działalność w ramach franczyzy


Franczyza to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają pomysłu na własny biznes i chcą zarabiać na już sprawdzonych produktach lub usługach. Rozpoczęcie działalności tego typu wiąże się zazwyczaj z początkową inwestycją wymaganą przez franczyzodawcę. Jej wartość często nie przekracza jednak 50 tys. zł.

Decydując się na działalność w ramach franczyzy, pamiętaj jednak, że odbiera Ci ona niezależność i swobodę decydowania o kierunku rozwoju marki. Musisz przestrzegać określonych zasad, co mocno ogranicza możliwości Twojego biznesu.

Jaki powinien być pomysł na biznes do 50 tys. zł?

Niezależnie od tego, czy wybierzesz którąś z naszych propozycji, czy założysz biznes na podstawie własnego pomysłu, musisz zaakceptować pewne ograniczenia wynikające z kwoty, jaką dysponujesz. 50 tys. zł nie pozwoli Ci między innymi na:

 • natychmiastowe zatrudnienie kilkunastu osób,
 • zdobycie korporacyjnego zaplecza,
 • najem prestiżowego biura,
 • budowę profesjonalnej infrastruktury,
 • opracowanie innowacyjnej technologii.

Zamiast topić tę stosunkowo niewielką kwotę w wymienionych studniach bez dna, lepiej przeznaczyć ją na dobrze zaplanowane działania marketingowe i budowę rozpoznawalności marki. Pamiętaj też o monitorowaniu wszystkich wydatków i optymalizowaniu kosztów. Przestrzegając takich zasad, z łatwością wprowadzisz w życie swój pomysł na biznes do 50 tys. zł!

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.