Porównanie: Sky-Shop vs PrestaShop vs Magento

6
9781

Myślisz nad założeniem własnego e-biznesu i pewnie wpisujesz w wyszukiwarkę frazę „Jak założyć sklep internetowy?”. Po czym wyświetla Ci się wiele rozwiązań, od darmowych oprogramowań po komercyjne platformy sklepowe. Jednak czy open source naprawdę jest darmowy? Jakie są zalety platformy sklepowej? Przedstawiamy ranking oprogramowań na abonament i otwartych na przykładzie Sky-Shop, PrestaShop oraz Magento. Dowiedz się, które bardziej Ci odpowiada!

Spis treści:
Z czym wiążę się postawienie e-sklepu na PrestaShop czy Magento?
Na czym polega prowadzenie e-biznesu na platformie sklepowej typu Sky-Shop?
Ranking Sky-Shop vs PrestaShop vs Magento

Z czym wiążę się postawienie e-sklepu na PrestaShop czy Magento?


Jako laik możesz nie znać terminologii e-commerce. Dlatego na początek przybliżymy Ci najważniejsze kwestie dotyczące oprogramowań pod sklep internetowy.

Open source to ogólnodostępne oprogramowania, które za darmo możesz pobrać ze strony i zainstalować na swoim serwerze. Do nich należą właśnie popularne PrestaShop oraz Magento.

Pamiętaj jednak, że w tym modelu jedynie sam szkielet jest darmowy. Jeżeli chcesz, aby Twój sklep internetowy działał jak należy musisz znaleźć odpowiedni serwer i dokupić poszczególne wtyczki. Nie wystarczy jedynie zainstalować PresteShop czy Magento, trzeba je również skonfigurować i dostosować do realiów rynku.

Chociaż oba oprogramowania mają wsparcie w sieci, to będziesz potrzebował dużej wiedzy programistycznej, aby poradzić sobie z ich obsługą. Jeżeli Cię to przeraża, zawsze możesz zatrudnić specjalistyczną agencję. Postawienie Presty w porównianiu do Magneto jest stosunkowe tanie- możesz zmieścić się w kwocie ok. 10 tys. zł. Natomiast w przypadku drugiego oprogramowania ceny wahają się od 50 tys. zł w górę.

Na czym polega prowadzenie e-biznesu na platformie sklepowej typu Sky-Shop?


Natomiast w modelu SaaS działasz na gotowym sklepie internetowym na abonament. Znaczy to, że pracujesz na dostosowanym do rynku oprogramowaniu, które funkcjonuje na serwerach usługodawcy. Twoim zadaniem jest jedynie konfiguracja sklepu internetowego – edycja grafiki czy włączenie integracji.

Natomiast specjaliści zajmują się administracją serweru, hostingiem, aktualizacjami i bezpieczeństwem. Ponadto support techniczny zawsze jest dostępny do Twojej dyspozycji. Dużym plusem jest również to, że platformy sklepowe nieustannie się rozwijają, by nadążyć za trendami na rynku e-commerce. Ceny abonamenty zaczynają się od ok. 40 zł. Możesz również rozłożyć sobie wydatki i płacić ratę raz w miesiącu.

Ranking Sky-Shop vs PrestaShop vs Magento


Trochę teorii za Tobą! A teraz zapoznaj się z porównaniem oprogramowań 🙂

NazwaSky-ShopPrestaShopMagento
Wsparcie techniczne specjalistów TakNieNie
Pomoc techniczna 24/7TakNieNie
Łatwa i szybka konfiguracja sklepuTakNieNie
Proste i intuicyjne zarządzanie panelem administracyjnymTakNieNie
Możliwość dostosowania do specjalistycznej bazy produktowejNieTakTak
Wysoka wydajność w przypadku wielu produktówTakTakTak
Mnóstwo bezpłatnych intergacjiTakNieNie
Niezbędne funkcjonalności za darmoTakNieNie
Bezpłatne aktualizacjeTakNieNie
Darmowe szablony graficzne RWDTakNeNie
Webmasterski edytor grafikiTakNieNie
Nielimitowany hosting i administracja serweruTakNie (trzeba wykupić serwer)Nie (trzeba wykupić serwer)
Zaawansowany moduł integracji z hurtowniami dostępny od zarazTakNie (na zamówienie)Nie (na zamówienie)
Dwukierunkowa integracja z Allegro dostępna od zarazTakNie (na zamówienie)Nie (na zamówienie)
Pakiet korzyści za założenie sklepuTakNieNie
Otwarty i elastyczny kod źródłowyNieTakTak
Płatność abonamentuTakNieNie

Jak widzisz, w PrestaShop czy Magento jedynie szkielet jest darmowy. Ponadto platformy te do obsługi wymagają dużych umiejętności programistycznych. Natomiast Sky-Shop jest przyjazny dla użytkowników i w ramach opłaty abonamentu zapewnia szereg funkcji, integracji oraz stabilność sklepu internetowego.

Minusem platformy abonamentowej jest jednak ograniczenie kodu źródłowego, dlatego polecana jest głównie małym i średnim sklepom internetowym. Natomiast PrestaShop i Magento sprawdzają się w przypadku dużych e-biznesów ze skomplikowanym system zarządzania specjalistyczną bazą produktową.

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na nurtujące Cię pytania. Przygotowaliśmy ten poradnik na postawie informacji w sieci. Jeżeli są w nim jakieś błędy to przepraszamy i prosimy o wiadomość.

Zapraszamy do dalszego czytania naszego bloga 🙂

Rating: 3.2/5. From 9 votes.
Please wait...

6 KOMENTARZE

 1. Fajne i konkretne porównania! Super! Dzięki!

  No votes yet.
  Please wait...
  • Cieszymy się, że się podoba 😉

   No votes yet.
   Please wait...
 2. dobre podajcie cene to zaraz presta i magneto zyskają duuuuużego plusa

  No votes yet.
  Please wait...
  • @jaro,teoretycznie PrestaShop i Magento to darmowe oprogramowania, jednak wiele modułów jest płatnych. Do tego dochodzą koszty serwera i utrzymania sklepu. Niestety część przedsiębiorców nie ma też umiejętności programistycznych i nie poradzi sobie z konfiguracją systemów open source (zwłaszcza Magento), dlatego będą musieli zatrudnić zewnętrzną firmę czy programistę. Dlatego właśnie nie podaliśmy ceny, ponieważ jest to rzecz względna i ostatecznie ciężko stwierdzić, czy abonament czy open source jest droższe 😉

   No votes yet.
   Please wait...
 3. Koszty są oczywiste i jest to przewaga dla SaaS jak tutaj Sky-Shop gdzie płaci się 100-200 zł miesięcznie za gotowe i bezpieczne rozwiązanie. A Presta? Zakup serwera, wynajęcie administratora (ja się nie znam), zapłacenie za grafike, zmiany w grafice? Płatne, Moduł integracji z czymkolwiek? Płatny, i jeszcze działa beznadziejnie? A bezpieczeństwo? Miałem tyle włamań do mojego sklepu i jak sobie pomyślałem że jest to moje narzędzie utrzymania i ktoś może się włamać do Presty bez większego trudu albo posadzić DDoS to dziekuje… A Magento? Bez 50k na wdrożenie nie ma co o tym myśleć, a to jest od 50k bo żeby sklep był jakkolwiek sensowny to minimum trzeba 100 000 zostawić w agencji która dobrze przygotuje magento, zajmie jej to pół roku, potem jeszcze pół roku poprawki i po roku mamy sklep który dopiero zaczyna działać a już 100 000 poszło w piach. W SaaS po roku wydasz 1000-2000 zł za coś co od razu działa, masz wsparcie i rozwój. Dedyki jak presta i magento są dla dużych nietypowych sklepów które już wiedzą czego chcą na bazie wielolletnich doświadczeń, a nie na start…

  No votes yet.
  Please wait...
 4. Muszę bliżej przyjrzeć się temu sky-shop. Do tej pory zbytnio się nim nie interesowałem, a to może być faktycznie ciekawa alternatywa dla magento i presty. Z tego co widzę na screenach ma całkiem rozbudowany panel administracyjny.

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here