[POMYSŁ NA BIZNES] – Sklep internetowy z dronami

1
4645

Szukasz pomysłu na biznes? Nie raz zastanawiałeś się na czym można zarobić i szukałeś swojej niszy? Taka nisza właśnie się pojawiła! Fakt popularyzacji dronów oraz stosunkowo niskie koszty zakupu powodują że coraz więcej osób chce mieć swojego drona. I tutaj pojawia się pomysł na biznes sprzedawania dronów w sklepie internetowym.

Chcę sprzedawać drony przez sklep internetowy tylko jak to zrobić?

Biznes z dronami możesz w łatwy sposób zorganizować zakładając sklep internetowy. No dobrze tylko jak założyć sklep internetowy? Jest wiele rozwiązań na rynku jednak najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z jednej z najpopularniejszych platform sklepów internetowych Sky-Shop.pl

Warto założyć u nich 14 dniową darmową wersję sklepu aby przygotować swój e-sklep do sprzedaży dronów. Zresztą trzeba pomyśleć o czymś więcej niż prostym hasłem „sprzedaż dronów”. Aby zaistnieć na rynku warto rozeznać się wśród wiodących marek z dronami i podjąć z nimi współpracę. Czym więcej marek dronów będziesz miał w swoich sklepie internetowych tym bardziej zwiększysz swoją konkurencyjność, a co za tym idzie, więcej zakupów w naszych sklepie.

Jednak prócz samych dronów warto od razu pomyśleć o sprzedaży akcesoriów w około dronów takich jak: baterie, piloty, części zamienne, transportery do dronów, kamery jak GoPro i wiele innych. Dzięki temu nasz sklep będzie miał bogaty asortyment, a to wiążę się ze zwiększeniem wartości koszyka zakupowego przeciętnego klienta. Taki klient który już trafi do sklepu prócz samego drona z chęcią zaopatrzy się w baterie i inne akcesoria na zapas.

Dodatkowo aby takiego klienta zachęcić do powrotu do naszego sklepu z dronami warto zaoferować mu rabat na przyszłe zakupy w naszych sklepie. Jest bardzo dużą szansa że zostanie on naszym stałym klientem co jest niezmiernie ważne w budowaniu core biznesu.

Z jakiej hurtowni mogę kupować drony?

Ze znanych nam hurtowni która sprzedaje drony r/c oraz inne modele sterowane jest hurtownia Gimmik.pl. Dużą zaletą tej hurtowni prócz samego asortyment jest możliwość sprzedaży ich produktów w modelu dropshipping co w dużej mierze może odciążyć sklep internetowy od kosztownego stock’owania magazynów gdyż to hurtownia utrzymuje stany magazynowe, a my po przyjęciu zamówień wysyłamy do nich zlecenie realizacji takiego zamówienia bezpośrednio do klienta.

Ciekawą sprawą jest także możliwość integracji swojego sklepu internetowego z hurtownią. Dzięki takiej integracji w ciągu kilku minut pobiorą nam się wszystkie produkty z hurtowni. Dodatkowo taka integracja zapewnia aktualizację produktów o ich stany magazynowe, ceny i opisy nawet kilka razy dziennie. Jest to świetne rozwiązanie dla sklepu internetowego który chce zadbać o jakość oferowanych usług i wiarygodną dostępność produktów.

Taka integracja także jest możliwa na platformie sklepów internetowych Sky-Shop.pl, warto przetestować tą integrację.

I co dalej?

W dalszych krokach musisz zabrać się za skonfigurowanie swojego sklepu z dronami aby przygotować go do na pierwszych klientów. Jednocześnie musisz zadbać o skuteczną promocję swojego sklepu aby Twój e-biznes zaczął się rozwijać. Na początku warto promować sklep takimi kanałami jak:

  • Pozycjonowanie w google
  • Prowadzenie bloga sklepowego
  • Optymalizowanie opisów i tytułów produktów
  • Nagrywanie prezentacji produktów na youtube
  • Prowadzenie ciekawego fanpage’a na Facebook’u
  • Promocja na blogach branżowych
  • Kampanie AdWords
  • Kampanie na Facebook’u
  • Uczestniczenie w wydarzeniach branżowych
  • i wiele innych

Mam nadzieję że pokazałem Ci ciekawy pomysł na biznes jakim niewątpliwie jest sprzedaż dronów gdyż są one teraz na ustach wszystkich internautów.

 

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.