[POMYSŁ NA BIZNES] – Sklep internetowy z dronami

  1
  3130

  Szukasz pomysłu na biznes? Nie raz zastanawiałeś się na czym można zarobić i szukałeś swojej niszy? Taka nisza właśnie się pojawiła! Fakt popularyzacji dronów oraz stosunkowo niskie koszty zakupu powodują że coraz więcej osób chce mieć swojego drona. I tutaj pojawia się pomysł na biznes sprzedawania dronów w sklepie internetowym.

  Chcę sprzedawać drony przez sklep internetowy tylko jak to zrobić?

  Biznes z dronami możesz w łatwy sposób zorganizować zakładając sklep internetowy. No dobrze tylko jak założyć sklep internetowy? Jest wiele rozwiązań na rynku jednak najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z jednej z najpopularniejszych platform sklepów internetowych Sky-Shop.pl

  Warto założyć u nich 14 dniową darmową wersję sklepu aby przygotować swój e-sklep do sprzedaży dronów. Zresztą trzeba pomyśleć o czymś więcej niż prostym hasłem „sprzedaż dronów”. Aby zaistnieć na rynku warto rozeznać się wśród wiodących marek z dronami i podjąć z nimi współpracę. Czym więcej marek dronów będziesz miał w swoich sklepie internetowych tym bardziej zwiększysz swoją konkurencyjność, a co za tym idzie, więcej zakupów w naszych sklepie.

  Jednak prócz samych dronów warto od razu pomyśleć o sprzedaży akcesoriów w około dronów takich jak: baterie, piloty, części zamienne, transportery do dronów, kamery jak GoPro i wiele innych. Dzięki temu nasz sklep będzie miał bogaty asortyment, a to wiążę się ze zwiększeniem wartości koszyka zakupowego przeciętnego klienta. Taki klient który już trafi do sklepu prócz samego drona z chęcią zaopatrzy się w baterie i inne akcesoria na zapas.

  Dodatkowo aby takiego klienta zachęcić do powrotu do naszego sklepu z dronami warto zaoferować mu rabat na przyszłe zakupy w naszych sklepie. Jest bardzo dużą szansa że zostanie on naszym stałym klientem co jest niezmiernie ważne w budowaniu core biznesu.

  Z jakiej hurtowni mogę kupować drony?

  Ze znanych nam hurtowni która sprzedaje drony r/c oraz inne modele sterowane jest hurtownia Gimmik.pl. Dużą zaletą tej hurtowni prócz samego asortyment jest możliwość sprzedaży ich produktów w modelu dropshipping co w dużej mierze może odciążyć sklep internetowy od kosztownego stock’owania magazynów gdyż to hurtownia utrzymuje stany magazynowe, a my po przyjęciu zamówień wysyłamy do nich zlecenie realizacji takiego zamówienia bezpośrednio do klienta.

  Ciekawą sprawą jest także możliwość integracji swojego sklepu internetowego z hurtownią. Dzięki takiej integracji w ciągu kilku minut pobiorą nam się wszystkie produkty z hurtowni. Dodatkowo taka integracja zapewnia aktualizację produktów o ich stany magazynowe, ceny i opisy nawet kilka razy dziennie. Jest to świetne rozwiązanie dla sklepu internetowego który chce zadbać o jakość oferowanych usług i wiarygodną dostępność produktów.

  Taka integracja także jest możliwa na platformie sklepów internetowych Sky-Shop.pl, warto przetestować tą integrację.

  I co dalej?

  W dalszych krokach musisz zabrać się za skonfigurowanie swojego sklepu z dronami aby przygotować go do na pierwszych klientów. Jednocześnie musisz zadbać o skuteczną promocję swojego sklepu aby Twój e-biznes zaczął się rozwijać. Na początku warto promować sklep takimi kanałami jak:

  • Pozycjonowanie w google
  • Prowadzenie bloga sklepowego
  • Optymalizowanie opisów i tytułów produktów
  • Nagrywanie prezentacji produktów na youtube
  • Prowadzenie ciekawego fanpage’a na Facebook’u
  • Promocja na blogach branżowych
  • Kampanie AdWords
  • Kampanie na Facebook’u
  • Uczestniczenie w wydarzeniach branżowych
  • i wiele innych

  Mam nadzieję że pokazałem Ci ciekawy pomysł na biznes jakim niewątpliwie jest sprzedaż dronów gdyż są one teraz na ustach wszystkich internautów.

   

  No votes yet.
  Please wait...

  1 KOMENTARZ

  1. Niby wszystko pięknie i ładnie. Ceny dronów spadają, a żeby wykorzystywać je zarobkowo to trzeba mieć odpowiednie licencje od ULC.

   No votes yet.
   Please wait...

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here