Najlepsze pomysły na biznes w domu

0
1292
pomysły na biznes w domu

Chcesz zarabiać, nie wychodząc z domu? Dziś jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej! Wszystko dzięki możliwościom, jakie daje Internet.

Prowadzenie biznesu w sieci ma ogromny potencjał, który przekłada się przede wszystkim na maksymalną swobodę pracy oraz optymalizowanie kosztów działalności. Zastanawiasz się, jak zacząć zarabiać sprzed ekranu komputera? Poznaj nasze propozycje!

Lista 9 pomysłów na biznes w domu

    1. Załóż własny sklep internetowy
    2. Sprzedawaj na Allegro
    3. Prowadź sklep w dropshippingu
    4. Załóż hurtownię dropshippingową
    5. Twórz i sprzedawaj rękodzieło
    6. Udzielaj korepetycji online
    7. Zarabiaj na swoim blogu lub profilu w social media
    8. Pisz i redaguj teksty
    9. Projektuj strony internetowe lub grafiki

1. Załóż własny sklep internetowy


E-commerce to pierwszy rodzaj działalności, jaki przychodzi do głowy na myśl o prowadzeniu biznesu w domu. Zazwyczaj wiąże się on z koniecznością wynajmu przestrzeni magazynowej, ale wszystkimi procesami możesz wygodnie zarządzać przez Internet. Za sprawą pandemii koronawirusa coraz więcej osób przekonuje się do robienia zakupów w sieci. Wykorzystaj ten fakt i załóż własny sklep!

Wraz z segmentem e-commerce bardzo dynamicznie rozwija się oprogramowanie przeznaczone dla sprzedawców internetowych. Dziś wystarczy co miesiąc opłacać niewysoki abonament, aby cieszyć się pełną funkcjonalnością platform SaaS, pozwalających na wygodne otwarcie i prowadzenie sklepu. Najczęściej narzędzia tego typu zapewniają także dostęp do praktycznych integracji umożliwiających automatyczne synchronizacje danych produktowych oraz zarządzanie sprzedażą wielokanałową.

Aby otworzyć własny sklep internetowy, potrzebujesz atrakcyjnego i dobrego pomysłu i inwestycji w interesujący Twoją grupę docelową asortyment. Zakupisz go albo od producenta, albo w hurtowni (o innych możliwościach napiszemy w kolejnych podpunktach). Wystarczy, że wprowadzisz produkty na swoją stronę i opatrzysz je wysokiej jakości opisami oraz grafikami, a następnie zaczniesz pozyskiwać klientów, sięgając po rozmaite narzędzia marketingowe.

👉 Sprawdź, jak krok po kroku założyć sklep internetowy dzięki platformie Sky-Shop.

2. Sprzedawaj na Allegro


Allegro, czyli najbardziej popularna platforma zakupowa w Polsce, może posłużyć Ci albo jako jedyny kanał sprzedaży, albo jako dodatkowe źródło przychodów. W dalszej perspektywie warto dążyć do tego drugiego modelu, ale na początku nie musisz się spieszyć.

Wykorzystując strukturę marketplace’u, unikasz konieczności zakładania strony internetowej i zdobywania klientów na własną rękę. Internauci doskonale znają Allegro i mają wobec niego dużo zaufania – sami odnajdą Twoją ofertę, jeśli tylko zadbasz o odpowiednią widoczność w serwisie.

A o to nietrudno, ponieważ marketplace gwarantuje swoim użytkownikom dostęp do wielu atrakcyjnych narzędzi marketingowych, takich jak programy lojalnościowe czy wewnętrzny system reklam CPC. Zalety Allegro można mnożyć, lecz warto pamiętać, że serwis nie jest również pozbawiony wad. Wykorzystując ten kanał, musisz liczyć się na przykład z dość dokuczliwymi prowizjami oraz ogromną konkurencją.

Potencjał Allegro – a także innych platform zakupowych – maksymalnie wykorzystasz dzięki funkcjom profesjonalnego oprogramowania SaaS, takiego jak na przykład Sky-Shop.

👉 Dowiedz się, jak zacząć sprzedawać na Allegro. 

3. Prowadź sklep w dropshippingu


Zarówno na własnej stronie internetowej, jak i na dowolnej platformie zakupowej możesz prowadzić sprzedaż w dropshippingu. Taki model zdejmuje z Ciebie obowiązek magazynowania towarów. Nabywasz je dopiero w momencie, gdy Twój klient zdecyduje się dokonać transakcji, a wówczas zamówienie realizowane jest bezpośrednio przez hurtownię. W ten sposób oszczędzasz mnóstwo czasu i nie ponosisz ryzyka inwestycyjnego.

Dropshipping to szczególnie dobry pomysł na biznes dla młodych i początkujących sprzedawców. Aby zacząć działalność tego typu, nie potrzebujesz bowiem ani dużych zasobów finansowych, ani czasowych – wystarczy Ci innowacyjna platforma abonamentowa, gwarantująca dostęp do integracji z hurtowniami dropshippingowymi. Pozyskiwaniem i obsługą klientów będziesz zajmować się wyłącznie za pośrednictwem Internetu.

👉 Dowiedz się, od czego zacząć dropshipping. 

4. Załóż hurtownię dropshippingową


Dropshipping to medal, który ma dwie strony. Możesz zostać albo sprzedawcą detalicznym, albo dostawcą, który takich sprzedawców zaopatruje. Specjalny moduł B2B, który pozwoli Ci na prowadzenie hurtowni, znajdziesz oczywiście w oprogramowaniu Sky-Shop.

Pamiętaj też, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby rolę dostawcy połączyć z handlem detalicznym!

5. Twórz i sprzedawaj rękodzieło


Sprzedaż rękodzieła zasługuje na szczególną uwagę ze względu na wyjątkowo niskie koszty pozyskiwania asortymentu i prowadzenia działalności. Zaletą tego typu e-commerce’u jest również brak bezpośredniej konkurencji, jako że Twoi klienci nie znajdą takich samych produktów nigdzie na rynku.

Możesz więc swobodnie zarządzać marżami, maksymalizując w ten sposób swoje zyski. Do własnoręcznie wykonywanych towarów, które cieszą się największą popularnością, należą między innymi:

  • biżuteria i akcesoria,
  • gadżety z własnymi nadrukami,
  • bukiety na zamówienie,
  • obrazy, plakaty i kartki okolicznościowe,
  • świeczki i dekoracje,
  • kosze prezentowe,
  • odzież i dodatki,
  • meble.

Wszystkie te produkty możesz ofertować swoim klientom zarówno za pośrednictwem własnej strony internetowej, jak i dowolnej platformy zakupowej.

6. Udzielaj korepetycji online


W dobie zdalnego nauczania oraz niezliczonych kursów internetowych korepetycje online wydają się doskonałym pomysłem na biznes w domu. W sieci z łatwością znajdziesz klientów poszukujących wiedzy z najróżniejszych dziedzin.

Możesz wyjaśniać podstawowe zagadnienia dzieciom w wieku szkolnym lub prowadzić szkolenia w zakresie wybranej specjalizacji dla dorosłych. Zauważ, że gotowe materiały – na przykład w postaci nagranych webinarów – również doskonale nadają się do sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego.

7. Zarabiaj na swoim blogu lub profilu w social media


Jeśli chcesz prowadzić biznes w domu, stwórz w sieci miejsce, które będzie przyciągało rzesze odbiorców. Najlepiej zrobisz, skupiając się na bliskiej Ci tematyce i poświęcając jej osobistego bloga lub profil w natywnym dla niej medium społecznościowym.

Duży ruch na Twojej stronie automatycznie przełoży się na wymierne zyski. Monetyzować możesz go poprzez sprzedaż przestrzeni reklamowej, publikowanie linków afiliacyjnych lub recenzowanie produktów marek zainteresowanych współpracą.

8. Pisz i redaguj teksty


Bardzo ciekawym pomysłem na biznes w domu jest copywriting. Poza pisaniem tekstów na zamówienie, możesz zajmować się również ich redakcją oraz tłumaczeniem. W tym celu potrzebne Ci jest tak zwane lekkie pióro oraz znajomość poprawnej polszczyzny (bądź innego języka, z którym zamierzasz pracować).

Zleceń szukaj w grupach na Facebooku albo w specjalnych serwisach zrzeszających copywriterów. Wraz z rozbudową portfolio Twoje projekty będą stawały się coraz ciekawsze i coraz lepiej płatne.

9. Projektuj strony internetowe lub grafiki


Programiści i graficy są dziś bardzo cenieni na rynku. Wielu z nich nie pracuje w agencjach ani po stronie klienta, tylko prowadzi własne działalności. Ty również możesz założyć firmę i poszukać sobie zleceń w sieci. W tym celu musisz oczywiście posiadać niezbędną wiedzę – zdobytą czy to podczas studiów lub pracy, czy we własnym zakresie.

Niezbędne okażą się też umiejętności obsługi podstawowych programów oraz znajomość popularnych w sieci formatów graficznych lub języków programowania. Jedno jest pewne – jeśli znasz się na tym fachu, zleceń na pewno Ci nie zabraknie.

Podsumowanie

Internet daje ogromne możliwości, dzięki czemu w sieci znajdziesz całe mnóstwo pomysłów na biznes w domu. Mimo tak bogatego wyboru pamiętaj jednak, że swoją przyszłą działalność warto uzależnić od własnych zainteresowań i predyspozycji. Dzięki temu zagwarantujesz swoim klientom usługi na najwyższym poziomie, a to z pewnością przełoży się na Twoje wyniki finansowe!

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here