10 pomysłów na sklep internetowy w dropshippingu

  0
  101

  Dropshipping to zdecydowanie najtańszy sposób na rozpoczęcie przygody w e-commerce – otwierając sklep internetowy w tym modelu, nie musisz inwestować w asortyment do sprzedaży i organizację magazynu, ani też martwić się logistyką.

  Co sprzedawać w dropshippingu, by handel był opłacalny? Poznaj charakterystykę produktów, które najlepiej wybrać oraz gotowe pomysły na sklep internetowy w dropshippingu. 

  Spis treści:

  Co najlepiej sprzedawać w dropshippingu?
  Pomysły na asortyment i sklep internetowy w dropshippingu

  Co najlepiej sprzedawać w dropshippingu? 


  Specyfika modelu logistycznego, jakim jest dropshipping, podpowiada, że najlepiej handlować w nim produktami, które

  • Cieszą się wysokim popytem – są często kupowane, najlepiej przez cały rok (choć możesz też wybrać produkty sezonowe, które będą przynosiły Ci dochody tylko przez część roku);
  • Są stosunkowo rzadko zwracane – dzięki czemu unikniesz kłopotów związanych ze zwrotami w dropshippingu, które mogą prowadzić do naliczania dodatkowych opłat w hurtowniach;
  • Można sprzedawać z wysoką marżą – ponieważ to ona stanowi zarobek sprzedawcy handlującego w oparciu o dropshipping, powinna być odpowiednio wysoka. 

  Oprogramowanie Sky-Shop posiada gotowe integracje z ponad 165 hurtowniami i producentami dropshipping, którzy oferują produkty z 24 kategorii tematycznych.

  Pomysły na asortyment i sklep internetowy w dropshippingu


  Sprawdź, co najlepiej sprzedawać w dropshippingu, jaki sklep w oparciu o ten model logistyczny możesz założyć oraz gdzie szukać asortymentu do sprzedaży.

  1. Żywność 

  Produkty spożywcze są często kupowane (przez cały rok) i bardzo rzadko zwracane. Większości z nich nie trzeba też szczególnie intensywnie reklamować, co pozwala zaoszczędzić na marketingu.

  Decydując się na sprzedaż w oparciu o dropshipping, możesz więc otworzyć sklep internetowy z żywnością – np. dla miłośników kuchni regionalnych, czekolady czy ziół. Produkty do sprzedaży nabędziesz w dostępnych hurtowniach spożywczych.

  2. Artykuły higieniczne i chemiczne

  Chusteczki suche i nawilżane, papiery toaletowe, ręczniki papierowe i preparaty do sprzątania są potrzebne w każdym domu, biurze i gabinecie, więc możesz je sprzedawać wielu grupom odbiorców.

  Produkty te cieszą się ogromnym zapotrzebowaniem i raczej nie są zwracane, dzięki czemu handluje się nimi dość wygodnie. W dropshippingu możesz zatem otworzyć sklep z artykułami higienicznymi – asortyment do sprzedaży zapewnią Ci hurtownie wielobranżowe.

  3. Produkty medyczne 

  Produkty dla zdrowia i witalności, takie jak witaminy, suplementy diety i akcesoria medyczne, są chętnie nabywane i rzadko zwracane, a ponadto – pozwalają na ustalenie wysokich marż.

  Zdecydowanie warto więc handlować nimi w dropshippingu. We własnym sklepie medycznym możesz oferować towary dla wąskiej grupy odbiorców, np. osób z nadciśnieniem, cukrzycą czy problemami ze snem. Znajdziesz je w hurtowniach medycznych.

  4. Zabawki 

  Zabawki dla dzieci cieszą się dużym i stałym popytem – kupowane są chętnie nie tylko przed świętami czy dniem dziecka, ale i np. na urodziny. Rzadko też podlegają zwrotom, dzięki czemu nadają się świetnie do dropshippingu.

  Sklep z zabawkami z określonej grupy, np. drewnianymi, kreatywnymi czy dla najmłodszych dzieci, może Ci więc przynieść spore zarobki. Produktów na handel szukaj w hurtowniach z zabawkami

  5. Artykuły biurowe 

  Zeszyty, długopisy, ołówki, markery, segregatory, koszulki na dokumenty i inne artykuły biurowe, pomimo nazwy, przydają się nie tylko w biurach, ale i domach.

  Są kupowane cyklicznie, przez cały rok (z sezonowymi wzrostami, np. w sierpniu, przed rozpoczęciem roku szkolnego) i raczej nie podlegają zwrotom, co pozwala domniemać, że będą świetnie sprzedawać się w dropshippingu. Produkty tego typu oferują hurtownie artykułów biurowych.

  6. Produkty zoologiczne

  Żywność i akcesoria dla zwierząt domowych sprzedają się dobrze przez cały rok, a do tego są bardzo rzadko zwracane. W dropshippingu możesz więc z powodzeniem otworzyć sklep z artykułami zoologicznymi.

  Aby wyróżnić się na tle konkurencji, wybierz wąską grupę produktów, np. tylko dla właścicieli psów miniaturowych, zwierząt egzotycznych czy ptaków domowych. Asortyment do sprzedaży znajdziesz w hurtowniach zoologicznych.

  7. Elementy wyposażenia domu 

  Meble i gadżety do domu powinny sprzedawać się dobrze o wszystkich porach roku. Zapewniają też niezłe zarobki, ponieważ umożliwiają ustalanie wysokich marż, a także wprowadzanie cen dopasowanych do specyfiki odbiorców docelowych (np. wyższych dla zamożnych klientów). W dropshippingu, możesz handlować między innymi

  • meblami i artykułami do sypialni – łóżkami tapicerowanymi, szafami, toaletkami, stolikami nocnymi, materacami i pościelami; 
  • wyposażeniem wnętrz dla maluszków – łóżeczkami niemowlęcymi, ozdobami imiennymi, namiotami tipi, lampkami nocnymi; 
  • meblami i akcesoriami do kuchni i jadalni – zastawą stołową, sztućcami, garnkami, meblami kuchennymi.

  Asortyment do sklepu internetowego z takimi towarami znajdziesz w hurtowniach z kategorii: 

  8. Produkty motoryzacyjne 

  Akcesoria i części samochodowe, opony czy środki do czyszczenia auta to kolejne produkty, które cieszą się stałym popytem i są rzadko zwracane, dzięki czemu dobrze handluje się nimi w dropshippingu.

  Otwierając sklep internetowy z towarami związanymi z motoryzacją, możesz też łatwo go wyspecjalizować – oferując tylko produkty z określonej grupy czy od jednego producenta. Asortymentu szukaj w hurtowniach motoryzacyjnych.

  9. Artykuły hobbystyczne

  Gadżety dla hobbystów (np. miłośników gier, komiksów Marvel lub DC, Harrego Pottera itp.) to wdzięczne produkty, które możesz sprzedawać w wysokich cenach – choć popyt na nie jest mniejszy, niż na pozostałe proponowane w artykule towary.

  Niszowość produktów sprawia jednak, że możesz na nich dobrze zarobić i szybko wyróżnić się na tle konkurencji. Towary do sprzedaży znajdziesz m.in. w hurtowniach z kategorii gadżety

  10. Produkty niszowych producentów

  Jeśli masz dostęp do produktów, których nie ma jeszcze na naszym rynku, czy też trudno je na nim znaleźć, zapytaj hurtownie lub producentów o możliwość współpracy w oparciu o dropshipping. Sklep internetowy z niszowymi produktami pozwoli Ci zdobyć monopol rynkowy dzięki pierwszeństwu – jeśli odpowiednio go poprowadzisz, Twoja konkurencja nie będzie w stanie Cię pokonać. 

  Jeśli Twojego kontrahenta nie ma na liście gotowych integracji Sky-Shop, w module integracji możesz zlecić bezpłatną integrację jego systemu z platformą. 

  Podsumowanie 

  Jak widać, nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie co sprzedawać w dropshippingu. Nie ulega jednak wątpliwości, że najlepiej by były to towary chętnie kupowane, rzadko zwracane i pozwalające na ustalenie wysokich cen.

  Propozycje takich produktów i gotowe pomysły na sklep internetowy w dropshippingu, które zostały przedstawione w artykule, powinny zainspirować Cię do stworzenia koncepcji własnego sklepu online w tym modelu. 

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here