10 pomysłów na sklep internetowy w dropshippingu – zacznij sprzedawać!

0
9220
źródło: pexels.com, autor: Vlada Karpovich

Zastanawiałeś się nad własnym biznesem? Poważnie rozważasz otworzenie sklepu internetowego? Dropshipping to zdecydowanie najtańszy sposób na rozpoczęcie przygody na rynku e-commerce – otwierając sklep online w tym modelu, nie musisz inwestować w asortyment do sprzedaży i utrzymanie magazynu. Nie musisz też martwić się logistyką. Twoim zadaniem będzie zajęcie się marketingiem i zbudowanie silnej, rozpoznawalnej marki oraz przyciągnięcie do sklepu jak największej liczby klientów, którzy zdecydują się na dokonanie w nim zakupów. Współpracujący z Tobą hurtownicy i producenci zajmą się resztą – skompletują, spakują i wyślą zamówienia.

Nie wiesz, jaki asortyment do swojego sklepu wybrać? Przygotowaliśmy krótki poradnik, jakimi cechami powinny charakteryzować się produkty sprzedawane w modelu dropshippingu oraz dziesięć propozycji na sklep internetowy. Przeczytaj i daj się zainspirować!

Czym jest dropshipping?

Słyszałeś o dropshippingu, ale nie do końca wiesz, czym on jest? Spieszymy z odpowiedzią!

Dropshipping to model logistyczny prowadzenia sklepu online, który pozwala na wejście na rynek e-commerce z niewielkim budżetem. Dzięki dropshippingowi właściciel sklepu internetowego znacznie zawęża zakres swoich obowiązków i wysokość ponoszonych kosztów. To świetne rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców.

W tym modelu właściciel sklepu nie musi posiadać własnego magazynu i zajmować się logistyką oraz dystrybucją. Jego zadaniem jest zbudowanie przyjemnego wizualnie, intuicyjnego i dobrze zatowarowanego sklepu internetowego oraz skuteczne reklamowanie go w sieci. Musi on również nawiązać współpracę z producentami lub hurtownikami, którzy współpracują w modelu dropshoppingu. To właśnie ich zadaniem będzie skompletowanie zamówienia zebranego przez sklep internetowy, zapakowanie go i wysyłka do klienta.

Początkującym właścicielom sklepów online polecamy skorzystanie z modelu dostarczania oprogramowania do tworzenia sklepu internetowego w typie SaaS. Takie e-sklepy na abonament możesz tworzyć na przykład za pośrednictwem Sky-Shop.

👉 Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, od czego zacząć dropshipping!

Chcesz zacząć dropshipping? Dowiedz się, co warto sprzedawać!

Specyfika modelu logistycznego, jakim jest dropshipping, podpowiada, że najlepiej handlować w nim produktami, które: 

  1. Cieszą się wysokim popytem – są często kupowane, najlepiej przez cały rok (choć możesz też wybrać produkty sezonowe, które będą przynosiły Ci dochody tylko przez część roku). Im więcej będziesz sprzedawał, tym więcej zarobisz.
  2. Są stosunkowo rzadko zwracane – dzięki czemu unikniesz kłopotów związanych ze zwrotami w dropshippingu, które mogą prowadzić do naliczania dodatkowych opłat w hurtowniach. Aby dodatkowo ochronić się przed ryzykiem częstych zwrotów, koniecznie sprawdzaj jakość towarów oferowanych przez dostawców, z którymi podejmujesz współpracę. Produkty wysokiej jakości nie tylko nie zostaną zwrócone, ale również sprawią, że klienci będą do Ciebie wracać i zachęcać do zakupów u Ciebie swoich znajomych.
  3. Można sprzedawać z wysoką marżą – tanio kupić i drogo sprzedać to dewiza, która przyświeca wszystkim handlowcom.  Marża stanowi zarobek sprzedawcy handlującego w oparciu o dropshipping. Powinna być ona zatem odpowiednio wysoka. Najlepszym sposobem na to, żeby ustalić, jak wysoką marżę możesz nałożyć, jest sprawdzenie cen u konkurencji.

👉 Pamiętaj, że oprogramowanie Sky-Shop posiada gotowe integracje z ponad 165 hurtowniami i producentami dropshipping, którzy oferują produkty z 24 kategorii tematycznych. To zdecydowanie ułatwi Ci pracę i zaoszczędzi Twój czas.

Brakuje Ci pomysłów na własny sklep internetowy? Podpowiadamy, z jaką hurtownią warto współpracować!

Ciągle zastanawiasz się, co mógłbyś sprzedawać w swoim sklepie internetowym? Poniżej prezentujemy dziesięć sprawdzonych sposobów na biznes oraz podpowiadamy, co najlepiej sprzedawać w dropshippingu, jaki sklep w oparciu o ten model logistyczny możesz założyć i gdzie szukać asortymentu do sprzedaży.

1. Rozpocznij sprzedaż żywności!

Zakupy spożywcze w sieci zyskały na popularności w czasie trwania pandemii koronawirusa i chociaż stan epidemiologiczny został już odwołany, to ludzie przyzwyczaili się do wygody i cały czas chętnie dokonują zakupów spożywczych w sieci.

Produkty spożywcze są często kupowane (przez cały rok) i bardzo rzadko zwracane. Większości z nich nie trzeba też szczególnie intensywnie reklamować, co pozwala zaoszczędzić na marketingu.

Decydując się na sprzedaż w oparciu o dropshipping, możesz więc otworzyć sklep internetowy z żywnością – np. dla miłośników kuchni regionalnych, czekolady czy ziół. Ostatnio bardzo modne w sieci są sklepy z żywnością ekologiczną. Produkty do sprzedaży nabędziesz w dostępnych hurtowniach spożywczych.

2. Wybierz dowolne artykuły higieniczne i chemiczne!

Chusteczki suche i nawilżane, papiery toaletowe, ręczniki papierowe i preparaty do sprzątania są potrzebne w każdym domu, biurze i gabinecie, więc możesz je sprzedawać wielu grupom odbiorców.

Produkty te cieszą się ogromnym zapotrzebowaniem i raczej nie są zwracane, dzięki czemu handluje się nimi dość wygodnie. W dropshippingu możesz zatem otworzyć sklep z artykułami higienicznymi – asortyment do sprzedaży zapewnią Ci hurtownie wielobranżowe.

3. Realizuj zamówienia na produkty medyczne!

Produkty dla zdrowia i witalności, takie jak witaminy, suplementy diety i akcesoria medyczne, są chętnie nabywane i rzadko zwracane, a ponadto – pozwalają na ustalenie wysokich marż.

Zdecydowanie warto więc handlować nimi w dropshippingu. We własnym sklepie medycznym możesz oferować towary dla wąskiej grupy odbiorców, np. osób z nadciśnieniem, cukrzycą czy problemami ze snem. Znajdziesz je w hurtowniach medycznych.

4. Wszystko, czego potrzebujesz to zabawki!

Zabawki dla dzieci cieszą się dużym i stałym popytem – kupowane są chętnie nie tylko przed świętami czy dniem dziecka, ale i np. na urodziny. Rzadko też podlegają zwrotom, dzięki czemu nadają się świetnie do dropshippingu.

Sklep z zabawkami z określonej grupy, np. drewnianymi, kreatywnymi czy dla najmłodszych dzieci, może Ci więc przynieść spore zarobki. Produktów na handel szukaj w hurtowniach z zabawkami.

👉 Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak otworzyć sklep z zabawkami!

5. Zacznij od obsługi zamówień na artykuły biurowe!

Zeszyty, długopisy, ołówki, markery, segregatory, koszulki na dokumenty i inne artykuły biurowe, pomimo nazwy, przydają się nie tylko w biurach, ale i domach.

Są kupowane cyklicznie, przez cały rok (z sezonowymi wzrostami, np. w sierpniu, przed rozpoczęciem roku szkolnego) i raczej nie podlegają zwrotom, co pozwala domniemać, że będą świetnie sprzedawać się w dropshippingu. Produkty tego typu oferują hurtownie artykułów biurowych.

6. Sięgnij do sprzedaży internetowej produktów zoologicznych!

Żywność i akcesoria dla zwierząt domowych sprzedają się dobrze przez cały rok, a do tego są bardzo rzadko zwracane. W dropshippingu możesz więc z powodzeniem otworzyć sklep z artykułami zoologicznymi.

Aby wyróżnić się na tle konkurencji, wybierz wąską grupę produktów, np. tylko dla właścicieli psów miniaturowych, zwierząt egzotycznych czy ptaków domowych. Asortyment do sprzedaży znajdziesz w hurtowniach zoologicznych.

👉 Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak otworzyć sklep zoologiczny!

7. Wypróbuj dropshipping w sklepie internetowym z elementami wyposażenia domu!

Meble i gadżety do domu powinny sprzedawać się dobrze o wszystkich porach roku. Zapewniają też niezłe zarobki, ponieważ umożliwiają ustalanie wysokich marż, a także wprowadzanie cen dopasowanych do specyfiki odbiorców docelowych (np. wyższych dla zamożnych klientów). W dropshippingu możesz handlować między innymi

  • meblami i artykułami do sypialni – łóżkami tapicerowanymi, szafami, toaletkami, stolikami nocnymi, materacami i pościelami; 
  • wyposażeniem wnętrz dla maluszków – łóżeczkami niemowlęcymi, ozdobami imiennymi, namiotami tipi, lampkami nocnymi; 
  • meblami i akcesoriami do kuchni i jadalni – zastawą stołową, sztućcami, garnkami, meblami kuchennymi.

Asortyment do sklepu internetowego z takimi towarami znajdziesz w hurtowniach z kategorii: 

👉 Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, gdzie i jak sprzedawać meble w Internecie!

8. Sprawdź, jak działa dropshipping na produktach motoryzacyjnych!

Akcesoria i części samochodowe, opony czy środki do czyszczenia auta to kolejne produkty, które cieszą się stałym popytem i są rzadko zwracane, dzięki czemu dobrze handluje się nimi w dropshippingu.

Otwierając sklep internetowy z towarami związanymi z motoryzacją, możesz też łatwo go wyspecjalizować, oferując tylko produkty z określonej grupy czy od jednego producenta. Asortymentu szukaj w hurtowniach motoryzacyjnych.

9. Artykuły hobbystyczne i model dropshipping? Dlaczego nie!

Gadżety dla hobbystów (np. miłośników gier, komiksów Marvel lub DC, Harrego Pottera itp.) to wdzięczne produkty, które możesz sprzedawać w wysokich cenach – choć popyt na nie jest mniejszy, niż na pozostałe proponowane w artykule towary.

Niszowość produktów sprawia jednak, że możesz na nich dobrze zarobić i szybko wyróżnić się na tle konkurencji. Towary do sprzedaży znajdziesz m.in. w hurtowniach z kategorii gadżety.

10. Podpisz umowę z wybraną hurtownią oferującą produkty niszowych producentów!

Jeśli masz dostęp do produktów, których nie ma jeszcze na naszym rynku, czy też trudno je na nim znaleźć, zapytaj hurtownie lub producentów o możliwość współpracy w oparciu o dropshipping. Sklep internetowy z niszowymi produktami pozwoli Ci zdobyć monopol rynkowy dzięki pierwszeństwu – jeśli odpowiednio go poprowadzisz, Twoja konkurencja nie będzie w stanie Cię pokonać.

Jeśli Twojego kontrahenta nie ma na liście gotowych integracji Sky-Shop, w module integracji możesz zlecić bezpłatną integrację jego systemu z platformą.

Podsumowanie 

Jak widać, nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, co sprzedawać w dropshippingu i która branża będzie najbardziej opłacalna. Nie ulega jednak wątpliwości, że najlepiej by były to towary chętnie kupowane, rzadko zwracane i pozwalające na ustalenie wysokich cen.

Propozycje takich produktów i gotowe pomysły na sklep internetowy w dropshippingu, które zostały przedstawione w artykule, powinny zainspirować Cię do stworzenia koncepcji własnego sklepu online w tym modelu.

Sky-Shop to platforma w pełni dostosowana do prowadzenia sprzedaży w dropshippingu. Jeśli chcesz sprzedawać online i nie martwić się o stany magazynowe, to model sprzedaży dropshipping będzie idealnym dla Ciebie! Otwórz z nami swój biznes! Już dziś zapisz się na darmowe konsultacje e-commerce!

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.