System ERP w e-commerce

1
4524
Coraz częściej przedsiębiorcy szukają najwartościowszych i najefektywniejszych rozwiązań, aby móc zaistnieć w świadomości klienta. Założenie i prowadzenie biznesu w internecie może być dla niektórych najlepszym wyborem.
Zapewne każdy z nas zastanawiał się nad prowadzeniem własnego biznesu w internecie. Internet to ogrom możliwości, zarówno dla początkującego przedsiębiorcy, jak i dla doświadczonego, tradycyjnego handlowcy, który chciałby uatrakcyjnić swój wizerunek lub po prostu wyjść naprzeciw oczekiwaniom i zwiększyć swoją ofertę. Sprzedaż online jest obecnie najszybciej rozwijającą się branżą i prawdopodobnie tak już zostanie. Liczy się przecież szybkość, wygoda, szeroki wybór produktów i atrakcyjna cena.Obecnie świat daje nam ogrom możliwości, o których jeszcze dwie dekady temu nasi ojcowie mogli tylko pomarzyć, szczególnie w Polsce po kilkuletniej transformacji ustrojowej i gospodarczej. Również cały zachodni świat uczy się korzystać z dostępnych nowoczesnych narzędzi, czego efektem jest na przykład informatyzacja obszarów produkcji, handlu czy usług. Sieć internetowa to oczywiście nie wszystko czym dysponuje współczesny świat, mimo to, to właśnie internet skupia obecnie wiele rozwiązań, które nie tylko ułatwiają komunikację między ludźmi, ale również potrafią bawić, edukować a przede wszystkim ułatwiają prowadzenie własnego biznesu.

Może się jednak okazać, że odnalezienie się w sferze wszechobecnego internetu to tylko początek naszych zmagań z możliwością prowadzenia biznesu online. Sprawne poruszanie się w sieci i znajomość jej realiów może pomóc w założeniu e-sklepu, ale założenie sklepu w internecie to dopiero początek drogi do sprawnie funkcjonującej firmy z obrotami nawet kilku milionów miesięcznie. Zarządzanie takim sklepem, aby przynosił zyski i był atrakcyjny dla klientów to druga strona medalu.

Masz pomysł, miej narzędzie

Często założenie własnej firmy zaczyna się od pomysłu, analizy rynku i pierwszych transakcji. Z czasem, gdy firma się rozwija, przychodzą większe zamówienia, wystawiana jest większa ilość faktur, tempo pracy się zwiększa, jest coraz więcej obowiązków – jak w tym wszystkim nie zapomnieć o standardzie usług, jak to wszystko odpowiednio poukładać, gdy firma staje się znaczącym graczem na rynku? Utarło się przekonanie, że większa firma to większe problemy. Sprawne zarządzanie większą firmą wymaga pełnych analiz oraz optymalizacji wielu działań. Firmy jednak nie korzystają ze sprawdzonych narzędzi, które mogą im w tym pomóc. Jeśli mówimy o systemie klasy ERP, to od razu przychodzi na myśl pytanie: „ERP w sklepie inernetowym? Nie jestem przecież fabryką, nie mam wielkich hal produkcyjnych”. Jednak oprogramowanie ERP może się sprawdzić się w każdej branży, również tej z obszaru e-commerce.

ERP to skrót od Enterprise Resource Planning i jest to nic innego jak nazwa systemu informatycznego, który służy do zarządzania zasobami firmy. ERP to przede wszystkim spójna informacja, dostęp do dobrze wyselekcjonowanych danych, dzięki którym jest możliwość monitorowania aktualnej kondycji firmy, a także ustalenia, gdzie w prowadzonej działalności odnajdziemy mocne i słabe strony. Dzięki temu firma jest w stanie oszacować jakie inwestycje poprowadzić, co uprościć i jakie zagrożenia zminimalizować, aby móc realnie wpływać na konkurencyjność własnego biznesu.

W momencie, kiedy chcemy usprawnić naszą działalność szukamy takich rozwiązań i narzędzi, aby nam w tym pomogły. Lepsze zrozumienie klienta i poznanie jego ścieżki zakupowej a tym samym zbudowanie bardziej spersonalizowanej oferty, to z pewnością cel niejednego właściciela e-sklepu. Jak to wszystko zbudować? Najlepszym rozwiązaniem jest właśnie korzystanie z systemu klasy ERP, który pomoże i pokaże prawidłowe ścieżki rozwoju biznesu.

Dlaczego Streamsoft Verto to dobre rozwiązanie dla e-commerce?

E-commerce cały czas się rozwija. Tak samo jest z systemem ERP Streamsoft Verto, którego producentem jest ceniony dostawca oprogramowania dla biznesu firma Streamsoft. Korzystając z systemu Streamsoft Verto w swojej firmie będziesz mógł udoskonalić m.in. rejestrowanie i realizowanie zamówień z różnych kanałów, jak na przykład e-sklepy, platformy B2B, oddziały firmy, hurtownie czy sklepy tradycyjne. Ponadto jeśli zależy Ci na optymalizacji działu logistycznego, system Verto umożliwi Tobie rejestrację i wysłanie zamówienia do dostawcy, jak również przyjęcie dokumentu od dostawcy (awizo dostawy, PZ, faktura) zarówno standardem EDI (EDIFACT, xml) jak i Web Services. Oprogramowanie umożliwi również rejestrację płatności dokumentu rozliczenia i powiązanie z zamówieniem, także poprzez indywidualne subkonta.

To tylko warianty funkcjonalności systemu Streamsoft Verto. Branża e-commerce otrzymuje sprawdzone narzędzie, które pomoże w zarządzaniu wielu obszarów firmy. Dzięki systemowi Verto łatwiej będzie Tobie współpracować z kurierami, np. przy rejestracji i śledzeniu listów przewozowych wraz ze zwrotnym przekazem etykiety logistycznej. Program ponadto zintegrowany jest z systemem płatności elektronicznych, takich jak PayU, PayPal, MoneyBookers, MyBene-fit, Karty Rabatowe i inne. A dla działalności prowadzonych poprzez platformy aukcyjne umożliwia wysyłanie i aktualizowanie ofert, zwrotne rejestrowanie danych kontrahenta i zamówienia a także wymianę statusów.

System Streamsoft Verto to idealne rozwiązanie dla branży e-commerce z jednego prostego względu. Zbudowany przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych – platformy programistycznej Streamsoft Next, zapewnia pełne dopasowanie do potrzeb użytkownika. Stąd w każdej działalności w obszarze e-commerce sprawdza się bardzo dobrze. Każdy większy biznes prowadzony w internecie może być unikatowy, mieć inne potrzeby i oczekiwania. Dzięki systemowi Streamsoft Verto możliwe jest zaprojektowanie i stworzenie takich indywidualnych rozwiązań dla konkretnej firmy, aby zarządzanie nią było profesjonalne i przede wszystkim sprawne, a biznes mógł w pełni się rozwijać na bardzo konkurencyjnym rynku e-handlu.

No votes yet.
Please wait...

1 KOMENTARZ

  1. Jestem ciekaw jak to się rozwinie w przyszłości. Systemy ERP już wiele wnoszą do przedsiębiorstwa, ale wciąż widoczne jest zapotrzebowanie na specjalistyczne rozwiązania. 😉

    No votes yet.
    Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here