Jak założyć sklep internetowy?

  2
  5832
  jak-zalozyc-sklep-internetowy

  Własny biznes – kto o nim nie marzy? Swój sklep internetowy to jeden z najszybszych sposobów na osiągnięcie tego celu. Co więcej, nie wymaga on dużego wkładu początkowego. Jak otworzyć sklep internetowy?

  Początkującym otwieranie sklepu internetowego może się kojarzyć z ogromnym przedsięwzięciem. Już na tym etapie możemy podpowiedzieć, że w większości przypadków jest to mylne skojarzenie 🙂 Aby jak najbardziej ułatwić Ci start w branży e-commerce, w poniższym artykule odpowiemy na następujące pytania:

  👉 Od czego zacząć, czyli jak założyć sklep internetowy?
  👉 O jakie kwestie musisz zadbać przed oficjalnym startem twojego sklepu?
  👉 Ile czasu zajmuje uruchomienie sklepu internetowego?
  👉 Dlaczego własny sklep internetowy w modelu SAAS to idealne rozwiązanie na początek i nie tylko?
  👉Czym jest dropshipping i jakie są jego zalety?

  I wiele innych! Zapraszamy do lektury.

  Spis treści:

  Sklep internetowy – dla kogo?
  Jak założyć własny sklep internetowy dzięki platformie e-commerce?
  Co zyskujesz zakładając sklep internetowy w modelu abonamentowym SaaS?
  O co zadbać przed założeniem sklepu?
  Co sprzedawać w sklepie internetowym?
  Sklep internetowy bez magazynu, czyli dropshipping
  Podsumowanie

  Sklep internetowy – dla kogo?


  Jeszcze przed sytuacją wywołaną pandemią koronawirusa, wartość rynku e-commerce wynosiła 50 miliardów dolarów. W związku z wprowadzanymi ograniczeniami sprzedaż przeniosła się do sieci. Zmieniają się nawyki zakupowe Polaków – już ⅔ z nich dokonuje zakupów w Internecie. 

  Nie dziwne więc, że powstaje coraz więcej sklepów internetowych. To biznes, który można prowadzić z domu i traktować nawet jako uzupełnienie do etatu. Założenie sklepu internetowego polecamy również tym, którzy lubią szybko widzieć efekty swoich działań – pierwsze transakcje mogą pojawić się już w pierwszym tygodniu od uruchomienia sklepu.

  Jak założyć własny sklep internetowy dzięki platformie e-commerce?


  Platforma e-commerce to innymi słowy gotowe oprogramowanie sklepu internetowego. Za jej pośrednictwem możesz jednak prowadzić sprzedaż także w innych kanałach – Allegro, eBay czy Empik Marketplace. 

  Jak wygląda otwieranie sklepu na takiej platformie? To proste – zaczynasz od założenia konta testowego, które przez 14 dni jest bezpłatne. Konfigurujesz swój sklep, używając do tego wygodnego i intuicyjnego kreatora wyglądu. Później dodajesz do niego produkty, korzystając z gotowych integracji z hurtowniami. Ustalasz formy płatności i wysyłki produktów. Powoli zaczynasz prowadzić działania marketingowe, przyciągając do niego pierwszych klientów. 

  Zobacz, jak łatwo skonfigurujesz wygląd sklepu:

  A co z płatnościami za platformę? Jeśli korzystasz z rozwiązania w modelu abonamentowym SaaS, jak Sky-Shop, opłacasz po prostu miesięczny abonament. Możesz wybrać jeden z kilku pakietów, tak by płacić tylko za funkcje, z których rzeczywiście korzystasz. Koszty takiego rozwiązania są niewielkie. Pakiety zawierające większość funkcji kosztują często niecałe 100 zł. Za wyższe możliwości zapłacisz w granicach 300 zł miesięcznie.

  Co zyskujesz zakładając sklep internetowy w modelu abonamentowym SaaS?


  Sky-Shop to zaawansowana platforma e-commerce, dzięki której skupisz się na rozwoju swojego sklepu, a kwestie techniczne pozostawisz profesjonalistom. To właśnie największa zaleta korzystania z takiego rozwiązania – możliwość skupienia się na marketingu i pozyskiwaniu nowych klientów. Jest to ogromna oszczędność czasu i finansów. 

  Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Oto inne korzyści płynące z wyboru takiego rozwiązania przy zakładaniu sklepu internetowego:

  ✔ Dostęp do gotowego oprogramowania umożliwiającego rozpoczęcie sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego i innych kanałów (Allegro, eBay, Empik Marketplace).
  ✔ Możliwość sprzedaży w dropshippingu.
  ✔ Możliwość integracji z ponad 300 hurtowniami (w tym hurtowniami dropshipping).
  ✔ Nowocześnie wyglądający sklep, zaprojektowany w technologii RWD. Dzięki temu będzie doskonale się prezentować i działać zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych.
  ✔ Gotowe integracje z kurierami, bramkami płatności i porównywarkami cen.
  ✔ Możliwość wystawiania wielu rodzajów faktur, a w razie potrzeby integracje z portalami księgowymi oraz systemami ERP.
  Aplikacja mobilna do obsługi sklepu.
  ✔ Możliwość sprzedaży plików cyfrowych.
  Panel do analizy wyników sklepu.
  ✔ Darmowe wsparcie techniczne i doradztwo e-commerce.
  Setki materiałów (artykułów, webinarów, poradników) o sprzedaży w Internecie.

  O co zadbać przed założeniem sklepu?


  Sama konfiguracja sklepu internetowego nie pozwoli Ci jeszcze sprzedawać. Wcześniej musisz zadbać o kilka formalności:

  🔹 Założenie i prowadzenie działalności gospodarczej, co pozwoli Ci na wygodną współpracę z partnerami (hurtowniami czy firmami kurierskimi). Możesz także prowadzić sklep w ramach działalności nierejestrowanej, pod warunkiem, że Twoje przychody nie będą przekraczać połowy minimalnego miesięcznego wynagrodzenia brutto. 

  🔹 Księgowość. Proste operacje księgowe, jak wystawienie faktury, możesz wykonywać z poziomu panelu administracyjnego. W razie potrzeby możesz skorzystać z integracji z portalami księgowymi lub systemami ERP.

  🔹 Wykupienie domeny sklepu, bez hostingu – za niego odpowiada dostawca oprogramowania.

  🔹 Ustalenie sposobów płatności i dostawy. W Sky-Shop skorzystasz z integracji z kurierami i bramkami płatności.

  🔹 Stworzenie regulaminu sklepu internetowego i polityki prywatności. Pamiętaj aby nie zapomnieć o zgodności przetwarzania danych osobowych Twoich klientów z RODO.

  🔹 Wykupienie certyfikatu SSL, który sprawi, że zakupy w Twoim sklepie będą bezpieczne.

  Co sprzedawać w sklepie internetowym?


  To jedno z najważniejszych pytań, gdy mowa o zakładaniu sklepu internetowego. Jeśli nie ma się własnych produktów, trzeba w końcu znaleźć te, które znajdą grono kupców. Czyli jakie?

  Nie da się ukryć, że najlepszym rozwiązaniem jest rękodzieło i wszelkie produkty wytwarzane samodzielnie – w końcu nie będziesz mieć takiej sytuacji żadnej konkurencji. To właśnie kluczowe – by wybrać najmniej konkurencyjną branżę.

  Warto kierować się także aktualnymi trendami, które sprawdzisz, korzystając z narzędzia Google Trends lub TradeWatch, służącego do analizy sprzedaży na Allegro.

  Możemy też podejrzewać, że w związku z kryzysem gospodarczym, na popularności zyskają produkty o polskim kapitale.

  Sklep internetowy bez magazynu, czyli dropshipping


  A jeśli przed otworzeniem własnego sklepu internetowego powstrzymuje Cię konieczność posiadania magazynku i wysyłki towarów, nie rezygnuj tak szybko.

  Rozwiązanie dla Ciebie to dropshipping. Na czym to polega? Ty zajmujesz się tylko prowadzeniem sklepu i marketingiem. Z kolei za wysyłkę i magazynowanie produktów odpowiedzialne są hurtownie, z którymi nawiążesz współpracę. 

  jak-dziala-dropshipping

  Dropshipping pozwala przede wszystkim zaoszczędzić czas, ale także pieniądze związane z wynajmowaniem magazynu czy zatrudnieniem dodatkowych pracowników.

  Podsumowanie


  Prowadzenie sklepu internetowego to marzenie wielu, a dzięki platformom e-commerce jak Sky-Shop, jest ono na wyciągnięcie ręki. Od posiadania własnego biznesu dzieli Cię zaledwie kilka kliknięć!

  Pamiętaj jednak, że samo założenie sklepu to dopiero początek drogi. Nie przyciągniesz klientów jedynie dobrze skonfigurowaną stroną – musisz zadbać o marketing i szerzenie informacji o Twoim sklepie w Internecie. 

  W razie jakichkolwiek wątpliwości specjaliści Sky-Shop służą pomocą! Skontaktuj się z nami na stronie www.sky-shop.pl, a na pewno odpowiemy na każde Twoje pytanie!

  Rating: 5.0/5. From 4 votes.
  Please wait...

  2 KOMENTARZE

  1. Naprawdę fajny wpis!

   No votes yet.
   Please wait...
  2. Zanim podejmiemy decyzję o założeniu sklepu, dobrze jest się zapoznać z takimi tematami. Dogłębna analiza pozwoli nam na efektywne przeprowadzenie całego procesu, choć samo założenie jest dopiero początkiem drogi.

   No votes yet.
   Please wait...

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here