Jak poprawić jakość Obsługi Klienta w sklepie internetowym?

  4
  6733

  Profesjonalna i ekspercka Obsługa Klienta to podstawa sprzedającego sklepu internetowego. Dlatego platformy sklepowe odpowiadają na potrzeby swoich Klientów i tworzą nowatorskie rozwiązania. Należą do nich komunikatory do rozmów na żywo z e-konsumentami. Poznaj najlepsze patenty na rynku e-commerce i popraw jakość Obsługi Klienta w swoim e-sklepie!

  Spis treści:
  Dlaczego warto zintegrować sklep internetowy z e-commerce chat?
  Jaki komunikator wybrać do e-sklepu?
  Jak rozmawiać z Klientami przez live chat?

  Dlaczego warto zintegrować sklep internetowy z e-commerce chat?


  Internauci cenią sobie miłą i ekspercką Obsługę Klienta w e-sklepie. To dzięki niej e-konsumenci nabierają zaufania do sprzedawcy online. Jednak często kontakt mailowy i telefoniczny nie wystarcza.

  Wiele użytkowników mediów chce zapytać o ofertę, będąc na stronie sklepu internetowego. Niezawodnym narzędziem rozwiewającym wątpliwości odbiorców jest komunikator online.

  Potencjalny Klient będzie mógł łatwo i szybko porozmawiać z Tobą na temat parametrów produktu, ceny i czasu dostawy czy procesu zwrotu oraz reklamacji.

  Live chat na stronie sklepu zbuduje wiarygodność Twojego gotowego sklepu internetowego i pomoże Ci zmniejszyć liczbę porzuconych koszyków!

  Ponadto ułatwi Ci pracę, ponieważ będziesz mógł w łatwy sposób przekonać odbiorcę do finalizacji zamówienia. Poznasz również lepiej potrzeby swoich Klientów i będziesz mógł jeszcze bardziej spersonalizować ofertę.

  Jaki komunikator wybrać do e-sklepu?


  Na rynku jest wiele e-commerce chatów, jednak z nie wszystkimi możesz zintegrować swój gotowy sklep internetowy. Wszystko zależy od tego, co proponuje platforma sklepowa, na jakiej działasz.

  Obecnie pod względem ilości live chatów, jedną z najbardziej konkurencyjnych ofert na rynku dysponuje Sky-Shop.pl. W tej platformie sklepowej możesz wybrać pomiędzy dwoma popularnymi systemami:

  Oba rozwiązania możesz testować za darmo. W pierwszym z chatów okres próbny wynosi 30 dni, a w drugim 14. Sprawdź, który odpowiada Twoim potrzebom i podejmij decyzje! Bądź bliżej swoich Klientów!

  W platformie sklepowej Sky-Shop.pl integracja z komunikatorami online jest bezpłatna.

  Jak rozmawiać z Klientami przez live chat?


  Pamiętaj, że posiadanie komunikatora online w gotowym sklepie internetowym to nie tylko korzyści. Niekiedy może przysparzać Ci to obowiązków.

  W godzinach dostępności Obsługi Klienta, deklarowanych na stronie, powinieneś być cały czas obecny na live chacie. W innym przypadku odbiorcy będą odczuwać niepokój, a Twój e-sklep straci w ich oczach wiarygodność. Może to negatywnie wpłynąć na sprzedaż.

  Zwróć również uwagę na sposób rozmowy z potencjalnymi Klientami. Ze względu na komunikowanie się z e-konsumentami na żywo online, możesz być bardziej bezpośredni. Jednak nie zwalnia Cię to z respektowania zasad kultury osobistej.

  Chociaż, że w rozmowie przez komunikator liczę się szybkość odpowiadania, to musisz pamiętać o regułach pisowni i ortografii.

  Bądź rzetelny! Utrzymuj wysokie standardy Obsługi Klienta! Wykorzystaj nowatorskie rozwiązania w e-commerce do ulepszania swojego gotowego sklepu internetowego!

  No votes yet.
  Please wait...

  4 KOMENTARZE

  1. Z tym LiveChatem w Sky-Shop to świeża sprawa. Zależało mi na tej integracji, bo moim zdaniem ten program jest lepszy niż Zopim. Jak tylko się zintegrowali, to od razu ja też zacząłem działać. W ogóle to oprogramowanie Sky-Shop jest fajną sprawą 🙂

   No votes yet.
   Please wait...
  2. Czater.pl jest też łatwy w instalacji – nie tylko na Sky-Shop – https://www.czater.pl/strona/pomoc/live-chat-w-sklepie-internetowym

   No votes yet.
   Please wait...
   • Dzięki za sugestię 🙂

    No votes yet.
    Please wait...
  3. Warto wyposażyć się w narzędzia takie jak system rejestracji zgłoszeń 🙂

   No votes yet.
   Please wait...

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here