E- commerce i sklep internetowy – przepis na sukces w biznesie

  0
  2079
  Sklep e-commerce

  Kto nie marzył kiedyś o prowadzeniu własnej firmy? W dobie powszechnego dostępu do Internetu jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Możliwości jest wiele – jednak jedną z najpewniejszych jest postawienie na branżę e-commerce i stworzenie własnego sklepu.

  Spis treści:

  Dlaczego warto postawić na sklep e-commerce?
  Jak szybko założyć sklep internetowy?
  Jak działają takie platformy?
  Jak dokładnie działa dropshipping?
  Podsumowanie

  Dlaczego? O tym przeczytasz w poniższym artykule.


  Dlaczego warto postawić na sklep e-commerce?

  O wzrostach w branży e-commerce mówi się regularnie od wielu lat. Nigdy nie były jednak tak duże jak w roku 2020, czyli gdy wybuchła pandemia. Klienci Sky-Shop notowali wtedy nawet o 70% większe wyniki sprzedażowe niż w analogicznym okresie w 2019 roku. Co więcej, badania mówią, że sprzedaż w e-commerce w 2021 roku urośnie do 6.5 biliona dolarów!

  Jest to więc jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów rynku. Do zakupów w sieci przekonuje się też coraz większa liczba klientów. Co to oznacza? Prawdopodobnie nie było nigdy lepszego momentu na uruchomienie sklepu internetowego.
  Biznes w e-commerce – dla kogo?

  Sklep internetowy może dziś otworzyć praktycznie każdy – dotyczy to również laików w świecie e-commerce. Oczywiście najłatwiej wystartować będzie osobom, które prowadzą już sklep stacjonarny lub mają dostęp produktów. Nie oznacza to jednak, że w innych przypadkach jest to trudne. Musisz po prostu znaleźć dostawców, których na rynku jest naprawdę bardzo wielu.

  Pamiętaj także, że sklep w e-commerce możesz traktować dodatkową działalność i łączyć ją z pracą na etacie. Dopiero, gdy biznes się rozkręci, możesz zdecydować o poświęceniu się w 100% branży e-commerce.

  Jak szybko założyć sklep internetowy?


  Tak, zacząć sprzedawać możesz nawet w jeden dzień! Pod warunkiem, że wybierzesz oprogramowanie działające w modelu abonamentowym, jak Sky-Shop.

  Jak działają takie platformy?


  Podajesz adres email, zakładasz konto i otrzymujesz dostęp do gotowego oprogramowania sklepu internetowego. Konfigurujesz dane, dodajesz produkty i… możesz zacząć sprzedawać! A wygląd? Dostosowujesz go do swoich preferencji, korzystając z intuicyjnego kreatora. Do stworzenia wydajnego i funkcjonalnego e-sklepu nie potrzebujesz więc wiedzy technologicznej ani umiejętności graficznych.

  Ogromną zaletą platformy jest fakt, że za jej pośrednictwem możesz sprzedawać nie tylko w sklepie, ale także na Allegro, eBay czy w Empik Marketplace. W końcu e-commerce to bardzo szeroka branża! Korzystaj z zaawansowanych integracji, by prowadzić sprzedaż w wielu kanałach z poziomu jednego panelu administracyjnego.

  Obejrzyj wideo i poznaj tajniki zakładania sklepu na oprogramowaniu Sky-Shop:


  O co trzeba zadbać przed uruchomieniem sklepu w e-commerce?
  Zanim rozpoczniesz sprzedaż, musisz zatroszczyć się o kilka kwestii – poza samą konfiguracją sklepu. Zadbaj o:

  • Wymyślenie nazwy i wykupienie domeny.
  • Założenie działalności gospodarczej.
  • Ustalenie warunków współpracy z hurtownią.
  • Wybór form dostawy i firmy kurierskiej.
  • Wybór metod płatności.
  • Stworzenie regulaminu sklepu i polityki prywatności.
  • Wykupienie certyfikatu SSL.
  • Dropshipping – świetny pomysł na start w e-commerce

  Chcesz zaistnieć w e-commerce i prowadzić sklep, ale przeraża Cię wizja magazynowania produktów i ich wysyłki? Nie musisz się tym przejmować, jeśli zdecydujesz się na prowadzenie sprzedaży w modelu dropshipping.

  Polega to na tym, że Ty, jako właściciel sklepu, odpowiadasz za jego rozwój i obsługę zamówień. Z kolei wysyłką produktów i ich magazynowaniem, zajmują się hurtownie, z którymi współpracujesz. Oprogramowanie Sky-Shop jest zintegrowane z około 150 hurtowniami dropshipping, a lista cały czas rośnie.

  Jak dokładnie działa dropshipping?

  1. Klient składa zamówienie w sklepie internetowym lub na Allegro.
  2. Zamówienie pojawia się w panelu administracyjnym. 
  3. Obsługa sklepu internetowego przesyła zamówienie do hurtowni. 
  4. Hurtownia wysyła produkt do klienta. 
  5. Klient otrzymuje przesyłkę.

  Podsumowanie 


  Sklep internetowy i e-commerce to świetny pomysł na własny biznes. Branża pozwala na szybkie wejście do świata przedsiębiorczości, które nie wymaga dużych nakładów finansowych. Stwarza przy tym wiele możliwości – te opisane powyżej to zaledwie część potencjału sprzedaży internetowej. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat sklepu internetowego i samego e-commerce, zapoznaj się z informacjami pod tym linkiem: https://blog.sky-shop.pl/nowy-sklep-internetowy-zostanwdomu-i-zdobywaj-wiedze/

  Powodzenia w wyborze przedsiębiorczej drogi i samych sukcesów w e-commerce!

  Rating: 4.0/5. From 4 votes.
  Please wait...

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here