Sprzedaż koszulek z własnym nadrukiem – poradnik

1
3249
jak sprzedawać koszulki z nadrukiem

Jeśli planujesz otwarcie własnego sklepu internetowego, dobrze zastanów się nad doborem swojego asortymentu. Upewnij się, że oferowane przez Ciebie produkty cieszą się dużą popularnością w sieci, a jednocześnie pozostawiają wystarczającą przestrzeń do rywalizacji z innymi markami.

Jedną z kategorii, które łączą w sobie te cechy, są T-shirty z nadrukami. Ich sprzedaż to wprost idealny pomysł na biznes. Dowiedz się, jak założyć własny sklep z koszulkami!

Spis treści artykułu:

  1. Czy sprzedaż koszulek z własnym nadrukiem się opłaca?
  2. Jak otworzyć własny sklep z koszulkami?

Czy sprzedaż koszulek z własnym nadrukiem się opłaca?


Pewnie zastanawiasz się nad tym, ile można zarobić na koszulkach z nadrukiem. Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale warto zauważyć, że taka działalność ma ogromny potencjał.

Po pierwsze umożliwia budowę absolutnie unikalnej oferty, jakiej klienci nie znajdą w żadnej innej firmie. Po drugie nie wymaga od Ciebie ani dużego kapitału na start, ani specjalistycznych umiejętności. Nawet jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie zaprojektować atrakcyjne wizualnie grafiki, możesz umieszczać na koszulkach chwytliwe cytaty, które nie są jeszcze znane konsumentom.

Można więc śmiało stwierdzić, że sprzedaż koszulek z własnym nadrukiem to opłacalny pomysł na e-commerce. Twoje ostateczne wyniki finansowe będą jednak zależały zarówno od ponoszonych przez sklep kosztów, jak i od jego zasięgów. Im większe bowiem grono odbiorców, tym wyższe potencjalne zyski. Bardzo ważne w tej branży okażą się więc przemyślane działania marketingowe, ukierunkowane na budowę lojalnej społeczności wokół marki.

Jak otworzyć własny sklep z koszulkami?


Zakładanie własnego sklepu z koszulkami nie różni się prawie niczym od otwierania innych e-commerce’ów. Szczególnej uwagi z Twojej strony będzie wymagał jedynie etap pozyskiwania asortymentu, ponieważ w tym przypadku nie wystarczy po prostu złożyć zamówienia w hurtowni.

Zobacz, jak dokładnie wygląda proces otwierania własnego sklepu z koszulkami!

1. Załóż działalność gospodarczą

Twoim pierwszym krokiem powinna być rejestracja działalności gospodarczej. Pozwoli Ci ona swobodnie poruszać się po rynku i zarabiać bez ograniczeń. Zyskasz również możliwość odliczania kosztów od podatku. Ceną za takie udogodnienia będzie jedynie odrobina biurokracji oraz obowiązek opłacania ZUS-u.

Mimo wszystko warto zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ w przeciwnym razie Twój sklep musiałby funkcjonować w ramach działalności nierejestrowanej. Taki status z kolei ograniczałby Twoje przychody do połowy minimalnego wynagrodzenia krajowego (jedynie 1505 zł brutto miesięcznie w 2022 r.) i znacząco utrudniłby Ci podejmowanie współpracy z różnymi kontrahentami.

Na początku warto więc założyć jednoosobową działalność gospodarczą. Jak to zrobić? Wystarczy wypełnić dostępny w sieci wniosek CEIDG-1, wybierając między innymi:

 • nazwę swojej firmy,
 • kody PKD działalności,
 • formę opodatkowania (zasady ogólne, podatek liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych lub kartę podatkową),
 • sposób prowadzenia księgowości,
 • możliwość odprowadzania podatku VAT.

Cały proces zakładania działalności jest względnie prosty, pod warunkiem, że najpierw dowiesz się, które rozwiązania biznesowe sprawdzą się najlepiej w Twojej sytuacji. W tym celu nawiąż współpracę z księgową i przeanalizuj estymowane przychody oraz koszty swojej firmy.

👉 Dowiedz się, jak otworzyć własną firmę.

2. Pozyskaj asortyment

Na tym etapie musisz zająć się dwiema kwestiami. Pierwsza to zakup gładkich koszulek. Podczas składania zamówienia kieruj się nie tylko ceną, ale także jakością produktów. Choć osobiście zajmiesz się jedynie projektami nadruków, Twoi klienci będą oceniać T-shirty jako całość. Mimo wszystko staraj się nabywać koszulki jak najniższym kosztem, ponieważ do wydatków trzeba będzie doliczyć jeszcze druk.

Aby nanieść swoje projekty na T-shirty, musisz wybrać odpowiednią metodę nadruku. Bez względu na to, czy chcesz osobiście zajmować się tym procesem, czy zlecić go zewnętrznej drukarni, do dyspozycji masz wiele różnych rozwiązań. Do najpopularniejszych należą:

 • Sitodruk – bazujący na wielokrotnie wykorzystywanej matrycy. Cechuje się ograniczeniem liczby kolorów i malejącym z każdą sztuką kosztem produkcji. Najlepiej sprawdza się w przypadku koszulek o prostych, jednokolorowych wzorach.
 • Flex – opiera się na wzorach przygotowanych na bardzo cienkich foliach, które odciska się na każdej koszulce. Pozwala na drukowanie wielobarwnych grafik, a koszt produkcji pozostaje niezmienny bez względu na liczbę wykonanych sztuk. Druk flex zaleca się firmom o niewielkim nakładzie.
 • DTG – czyli druk cyfrowy pozwalający na nanoszenie wzorów z fotograficzną dokładnością. Koszt produkcji pozostaje niezmienny na przestrzeni całego procesu. Rozwiązanie to przeznaczone jest głównie dla szczegółowych projektów o wielu kolorach.

3. Zaplanuj strategię komunikacji

Wysoka jakość produktu to dopiero połowa sukcesu. Musisz jeszcze zadbać o to, aby dowiedzieli się o nim potencjalni klienci. W tym celu przyda Ci się dobrze przemyślana strategia komunikacji. W pierwszej kolejności określ więc, kim jest Twoja grupa docelowa, i zdecyduj, jakiego języka będziesz używać. Odpowiedz sobie na pytanie, z jakich mediów społecznościowych korzystają Twoi odbiorcy i jakie są ich zachowania konsumenckie. Dzięki temu dowiesz się, jakimi kanałami najlepiej do nich dotrzeć.

Na takich podstawach z łatwością zbudujesz skuteczną strategię marketingową. Uzupełnij ją również analizą działań konkurencji oraz listą tematów, które mogą interesować Twoich potencjalnych klientów. Tego, o czym warto pisać na firmowym blogu czy facebookowym profilu, dowiesz się między innymi z takich narzędzi jak Google Trends.

4. Wybierz oprogramowanie sklepowe

Kiedy zbudujesz już sobie zaplecze teoretyczne, przyjdzie pora na praktykę. Czeka Cię bowiem tworzenie strony internetowej i integrowanie jej z licznymi narzędziami zewnętrznymi. Cały ten proces może okazać się bardzo pracochłonny, jeśli zdasz się na przykład na oprogramowanie typu open source. Na szczęście masz do dyspozycji również alternatywę w postaci funkcjonalnych platform SaaS. To kompleksowe narzędzia automatyzujące kluczowe procedury, a tym samym bardzo usprawniające start e-commerce’u.

Z dostępnych na rynku platform warto wybrać taką, której oferta jest najbogatsza na tle ceny abonamentu. Do niezbędnych funkcji na pewno należy wygodny kreator stron internetowych, gotowe integracje z bramkami płatności i brokerami kurierskimi czy możliwość połączenia sklepu z dodatkowymi kanałami sprzedaży (np. Allegro). Sprawdź również, czy wybrane oprogramowanie podlega automatycznymi aktualizacjom i czy możesz liczyć na pomoc techniczną w razie jakichkolwiek problemów.

Przed zakupem abonamentu na platformie SaaS warto ją bezpłatnie przetestować. Taką możliwość gwarantuje na przykład Sky-Shop, oferujący 14-dniowy darmowy okres próbny.

👉 Poznaj zalety prowadzenia sklepu na Sky-Shop.

5. Stwórz własny sklep internetowy

Jeśli wybierzesz właściwe oprogramowanie e-commerce, stworzenie własnej strony internetowej nie będzie dla Ciebie żadnym problemem. Na wspomnianej platformie Sky-Shop cały ten proces sprowadza się do prostej edycji funkcjonalnego szablonu. Jego poszczególne moduły możesz przeciągać w wybrane miejsca metodą drag&drop, a o estetykę witryny pozwolą Ci zadbać setki dostępnych motywów graficznych.

Gotowy sklep internetowy należy jeszcze zintegrować z zewnętrznymi narzędziami, takimi jak:

 • bramka płatności,
 • system kurierski,
 • firmowy blog,
 • wtyczka SEO,
 • dodatkowe kanały sprzedaży (np. Allegro, eBay, Amazon, Ceneo, OLX itp.).

Wybór powyższych funkcji uzależnij od przyjętej strategii biznesowej oraz oczekiwań swojej grupy docelowej. Tak przygotowany sklep z koszulkami będzie gotowy, aby sprzedawać!

👉 Dowiedz się, jak założyć sklep internetowy krok po kroku.

Podsumowanie

Własny sklep internetowy z koszulkami to bardzo atrakcyjny pomysł na biznes, ponieważ zawsze możesz wymyślić nadruk, którego nie oferuje jeszcze żaden inny sprzedawca. Aby wybić się ze swoimi produktami na tle sporej konkurencji, musisz jednak zbudować wokół swojej marki lojalną społeczność.

Pomogą Ci w tym social media oraz firmowy blog. O techniczne aspekty swojego e-commerce’u zadbasz natomiast dzięki kompleksowemu oprogramowaniu SaaS – jak Sky-Shop. Pozwoli Ci ono wygodnie zarządzać zamówieniami ze wszystkich kanałów jednocześnie!

Rating: 4.3/5. From 3 votes.
Please wait...

1 KOMENTARZ

 1. Personalizowane koszulki, to super pomysł na prezent, dla mnie co roku jest to wyjście z wiekszości problematycznych prezentów. Do tego trochę kreatywności i humoru i cała rodzina zadowolona!

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here