Sky-Shop czy TakeDrop – którą platformę do dropshippingu wybrać?

0
727
take drop czy sky-shop

Planujesz zacząć sprzedawać w dropshippingu? Wybór odpowiedniej platformy to jedna z najważniejszych decyzji, jaką musisz podjąć na starcie. Powinieneś przy tym wziąć pod uwagę nie tylko łatwość obsługi i cenę, ale także integracje z hurtowniami dropshipping, dostępne narzędzia oraz wsparcie techniczne.

Sky-Shop i TakeDrop to popularne platformy umożliwiające sprzedaż w modelu dropshipping. Na pierwszy rzut oka oferują podobne funkcje, jednak w rzeczywistości ich zakres znacząco się różni. Zobacz porównanie ich możliwości i sprawdź, którą z nich najlepiej wybrać.

Czym jest TakeDrop?

Take Drop to polska platforma, która umożliwia sprzedaż w modelu dropshipping. Po założeniu konta otrzymujesz dostęp do panelu administracyjnego oraz hurtowni partnerskich. W ten sposób możesz dodać produkty do swojego sklepu i rozpocząć sprzedaż. W ramach pakietu otrzymujesz również hosting oraz dostęp do kreatora szablonu pozwalającego edytować wygląd sklepu. 

TakeDrop umożliwia założenie sklepu w modelu dropshipping i wypełnienie go produktami, jednak do uruchomienia sprzedaży potrzebne są dodatkowe moduły. Sklep powinieneś zintegrować z bramkami płatniczymi oraz narzędziami e-commerce, które są dodatkowo płatne.

Co zamiast TakeDrop?

TakeDrop często jest wybierany przez początkujących sprzedawców ze względu na łatwość obsługi. Platforma ma jednak swoje ograniczenia, które bywają uciążliwe dla użytkowników. Największe wady TakeDrop to:

 • integracje realizowane przez zewnętrzne platformy,
 • brak możliwości darmowej integracji z hurtownią, której nie ma w systemie,
 • krótki okres testowy (7 dni).

Przed skorzystaniem z TakeDrop trudno również uzyskać szczegółowe informacje o funkcjonowaniu platformy, ponieważ na stronie brakuje opisów konkretnych narzędzi i usług. Na grupach poświęconych dropshippingowi można jednak spotkać się z negatywnymi opiniami klientów.

Grupa Dropshipping Poland

Grupa Dropshipping Poland

Grupa Drophsipping Poland

Alternatywę dla TakeDrop stanowi platforma Sky-Shop, która oferuje dedykowane pakiety do dropshippingu. Sky-Shop to również narzędzie do sprzedaży wielokanałowej. Ma w swojej ofercie rozbudowaną integrację z Allegro oraz innymi marketplace’ami. W ramach pakietów możesz także aktywować dodatkowy moduł sklepu.

👉 Sprawdź ofertę pakietów Drop na Sky-Shop.

Jakie możliwości oferuje Sky-Shop? Porównanie z TakeDrop

W wyborze odpowiedniej platformy do sprzedaży w dropshippingu pomoże Ci porównanie kluczowych funkcji, jakie oferują popularne systemy. Sprawdź, jak Sky-Shop i TakeDrop wypadają w poszczególnych elementach.

Sklep internetowy

Wybierając Sky-Shop, nie musisz decydować się na dropshipping w sklepie internetowym. Możesz skupić się np. na sprzedaży na Allegro lub w innych kanałach. Decydując się na pakiety Drop, płacisz jedynie za te funkcje, z których rzeczywiście korzystasz.

Jeżeli jednak chcesz otworzyć własny sklep, możesz skorzystać z dodatkowego modułu. Dzięki temu uzyskasz dostęp do niemal gotowego sklepu, który z łatwością dostosujesz do swoich potrzeb. Wystarczy, że wgrasz produkty, skonfigurujesz metody płatności i dostawy oraz zamieścisz regulamin i możesz zacząć sprzedawać. 

Sky-Shop oraz TakeDrop oferują podobne funkcjonalności w zakresie wyglądu sklepu. Obie platformy udostępniają kreator szablonu oraz gotowe skórki. W Sky-Shop możesz również skorzystać z indywidualnego projektu graficznego. 

Hurtownie

Sky-Shop ma w swojej ofercie większą liczbę gotowych integracji z hurtowniami od TakeDrop. Platforma może się pochwalić integracjami z ponad 500 hurtowniami, w tym z ponad 290 hurtowniami dropshipping. Dodatkowo oferuje wykonanie darmowej integracji z dowolną hurtownią.

Integracje z hurtowniami w Sky-Shop obejmują:

 • pobranie całego asortymentu lub jego części,
 • zarządzanie produktami,
 • wiązanie kategorii,
 • aktualizacje stanów magazynowych nawet do 12 razy na dobę,
 • automatycznie wysyłanie zamówień do wybranych hurtowni.

sky-shop.pl

sky-shop.pl 

👉 Sprawdź listę hurtowni dropshipping dostępnych w Sky-Shop.

Na stronie TakeDrop nie ma szczegółowych informacji dotyczących zakresu integracji czy listy z dostępnymi hurtowniami. Trudno zatem o konkretne porównanie usługi. Jedyne informacje znajdują się w cenniku pakietów. 

takedrop.pl

Integracje

Zarówno TakeDrop, jak i Sky-Shop udostępniają integracje z wieloma popularnymi bramkami płatniczymi oraz firmami kurierskimi. Sky-Shop oferuje także autorską bramkę Sky-Pay dostępną również dla działalności nierejestrowanej. Możesz także liczyć na integracje z systemami księgowymi ułatwiającymi prowadzenie własnej firmy. 

Sprzedaż na Allegro

Allegro to jeden z najchętniej wybieranych przez dropshipperów kanałów sprzedaży. Warto zatem postawić na platformę, która ułatwia sprzedaż na tym portalu dzięki szerokiej automatyzacji. Sky-Shop jako oficjalny partner Allegro oferuje rozbudowaną integrację z Allegro w ramach pakietów dropshippingowych. Dzięki niej możesz w wygodny sposób:

 • wystawiać oferty i zarządzać nimi z poziomu panelu administracyjnego Sky-Shop,
 • obsługiwać zamówienia,
 • generować etykiety kurierskie Allegro i Allegro Smart,
 • masowo zarządzać aukcjami. 

Dodatkowo klienci Sky-Shop mogą skorzystać z oferty specjalnej dla nowych sprzedawców Allegro, dzięki której otrzymają pakiet bonusów w tym:

 • 0% prowizji na start,
 • abonament profesjonalny na start,
 • 500 zł do wydania na Allegro. 

👉 Zobacz ofertę specjalną Allegro dla klientów Sky-Shop!

Narzędzia marketingowe

Prowadząc sprzedaż w dropshippingu, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na działania marketingowe, które pozwolą Ci skutecznie pozyskiwać klientów. Obie platformy oferują integracje z wieloma narzędziami wspierającymi sprzedaż, w tym systemami analitycznymi, porównywarkami opinii, czatami live czy narzędziami marketing automation. Masz również do dyspozycji panel bloga.

W Sky-Shop możesz także skorzystać z pakietu korzyści, dzięki któremu otrzymasz m.in. bezpłatne konsultacje SEO, 500 zł do wydania na Allegro, zniżki na wybrane usługi i inne.

Wsparcie techniczne

Obie platformy oferuję wsparcie techniczne dla swoich klientów, w tym kontakt mailowy oraz telefoniczny. Możesz zatem liczyć na pomoc w rozwiązaniu ewentualnych problemów. Masz również dostęp do materiałów szkoleniowych, poradników oraz instrukcji, dzięki którym łatwiej zapoznasz się z systemem

Sky-Shop czy TakeDrop? Podsumowanie

Wybór platformy do dropshippingu zależy przede wszystkim od Twoich oczekiwań. Zarówno Sky-Shop, jak i TakeDrop oferują okresy testowe, które pozwolą Ci się zapoznać z możliwościami poszczególnych systemów. Zwróć jednak uwagę, że w przypadku TakeDrop okres próbny jest krótszy i wynosi jedynie 7 dni. Sky-Shop możesz testować za darmo przez 14 dni. 

Obie platformy są proste w obsłudze i umożliwiają szybkie rozpoczęcie sprzedaży. Oferuję także darmowe wsparcie techniczne oraz materiały szkoleniowe dla klientów. Dzięki temu dobrze sprawdzą się nawet dla początkujących sprzedawców. 

TakeDrop z pewnością jest popularnym rozwiązaniem, jednak nie jest tak rozwiniętym systemem. Sky-Shop działa na rynku dłużej i może się pochwalić bardziej rozbudowanymi narzędziami. Część funkcjonalności obu platform się pokrywa, jednak stopień ich zaawansowania jest różny. Na stronie TakeDrop brakuje również podstawowych informacji na temat działania poszczególnych narzędzi.

W przypadku dropshippingu ważną kwestią są też integracje z hurtowniami. Oba systemy oferują gotowe integracje, a w przypadku Sky-Shop masz również możliwość wykonania darmowej integracji z wybraną hurtownią. W Sky-Shop możesz także liczyć na pakiety korzyści oraz dodatkowe bonusy dla sprzedających na Allegro. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wystartować z własnym biznesem. 

Rating: 2.3/5. From 4 votes.
Please wait...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here